Про освіту

У Ліцеї імені Героїв Крут за участі делегацій з військових навчальних закладів Литви та Польщі привітали з випуском 139 ліцеїстів-крутян

8 червня, у Львівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відбувся ритуал випуску ліцеїстів. В 2024 році ліцей випускає 139 юнаків.

Серед них — хлопці із родин переселенців та діти Героїв, які загинули під час війни з росією. Майже половина — з родин військовослужбовців, учасників бойових дій.

Юні крутяни отримали свідоцтво про здобуття середньої освіти та нагрудний знак, який можуть носити протягом своєї майбутньої служби на військовому однострої.

Участь в урочистих заходах взяло керівництво області, міста, депутати, а також делегація партнерів навчального закладу – Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічуса з литовського Каунаса на чолі з директором Річардасом Жілайтісом та запрошені з Головної військової середньої школи «Гусар» з Вроцлава ( Республіка Польща).

Також привітати випускників-крутянців прибули депутат Сейму Литовської Республіки Валдас Ракутіс та випускник ліцею 1996 року, начальник Центру спеціального призначення Національної гвардії України «Омега», генерал-майор Павло Яцюк.

В межах урочистостей вранці також відбулася презентація міжнародного проєкту, який впродовж цього навчального року реалізували педагогічні працівники, ліцеїсти і кадети трьох країн. Литовсько-польсько-український проєкт «Бойове братерство», присвячений спільним історичним постатям і подіям Речі Посполитої початку 17-го століття, зокрема спільним воєнним кампаніям проти московського царства та Османської імперії. Учасники проєкту створили освітньо-пізнавальний Інтернет-ресурс, в якому поєднали технології веб-дизайну та геоінформаційні системи інтерактивних карт-розповідей ArcGIS StoryMaps.
Учасників цього проєкту нагородили грамотами і подяками директорки Центру інформації та документації НАТО Представництва НАТО в Україні.

Від імені Львівської обласної ради присутніх привітав в.о. голови облради Юрій Холод, який побажав втілення всіх світлих задумів та найбільшої перемоги нашому народові.

«Ви сьогодні є випускниками військового ліцею, і багато з вас і майбутнє своє життя точно пов’яже із Збройними Силами України та іншими силовими структурами держави. Саме ви є взірцем для нас, ви є майбутнім України, її захистом, честю, гарантією відбудови і розбудови великої держави. Я пишаюся вами. Вашими здобутками, вашою силою духу. Я вірю у вас. Вірю, що ми переможемо росію і її армію, що відбудуємо Україну.

Памʼятайте, що націю волелюбних і відважних козаків не здолає ніхто. Дух героїв і лицарів, що живе у ваших серцях, — непереможний.

Нехай ваші знання та вміння, ваш запал та професіоналізм вірно служать вам і Україні для здобуття перемоги над ворогом, для відбудови та процвітання країни. Перемагайте та йдіть вперед! Здобувайте вершини і втілюйте мрії!

Щасливої вам долі! І нехай Пресвята Богородиця, яку обрали собі покровителькою козаки, оберігає вас і ваші родини! Слава Україні! Героям слава! – зазначив під час виступу Юрій Холод.

Опісля привітання почесних гостей відбувся ритуал прощання з Прапором ліцею та проходження урочистим маршем.

Довідково:За час н

авчання вихованці ліцею, крім засвоєння загальноосвітньої програми, отримали початкові навички військового управління, вогневої підготовки, стройової підготовки, знання статутів Збройних Сил України, топографії, інженерно-саперної справи. Також, з урахуванням повномасштабної фази війни та можливих ситуацій, в якій вони опиняться, ліцеїсти пройшли навчання з домедичної підготовки (цивільної) та основ тактичної медицини (військової), засвоїли основи керування та роботи з дронами (квадрокоптерами).

Крутяни випускних класів представляли Львівщину на різноманітних предметних олімпіадах та змаганнях всеукраїнського масштабу з кік-боксингу, боксу, армрестлінгу, військово-спортивного багатоборства, футболу та волейболу.

Голос Сокальщини на GoogleNews