Про освіту

У Львівській ОВА презентували авторський підручник «Фізика. 7 клас»

Крім теоретичної частини посібник містить інструкції з безпеки життєдіяльності, лабораторні роботи, різноманітні додатки, завдання для самоперевірки та покликання на відеоматеріали, з якими діти можуть ознайомитись зчитавши відповідне посилання через QR код.

Презентація навчального посібника, який розробили фізики Львівщини, відбулась сьогодні, 7 лютого, у пресхолі обласної військової адміністрації. Підручник представили директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска та команда розробників.

«Сьогодні ми маємо дуже важливу унікальну подію. Ми давно мріяли про те, щоб діти могли вивчати фізику за доступним, цікавим, практичним підручником. Фізика – наука елітарна. Її вивчають тільки ті люди, які є справжньою елітою кожної країни. І нам важливо, щоб в Україні було багато фахових фізиків.

Цей фантастичний колектив вчителів-фізиків зробив неймовірну роботу. І ніхто краще за вчителів не напише підручника. Я сподіваюся, що підручник «Фізика. 7 клас» стане у пригоді тисячам і тисячам дітей, які вивчають фізику», –  зазначив Олега Паска.

Підручник створили на основі модельної навчальної програми «Фізика 7-9 класи». Над програмою і підручником працював колектив авторів:

☑️ Зоряна Максимович – учителька фізики ліцею №38 ЛМР, старша викладачка КПМО КЗ ЛОР ЛОІППО;

☑️ Марія Білик – заслужений вчитель України;

☑️ Ліана Варениця – учителька фізики СЗШ І-ІІІ ст. №41 м. Львова;

☑️ Галина Коваль – учителька фізики ЛГ «Престиж», консультант ЦПРПП м. Львова;

☑️ Ольга Микитеєк – учителька фізики Львівської СЗШ І-ІІІ ст. №44 ім. Т. Г. Шевченка;

☑️ Марія Ординович – учителька фізики Андріївського ЗЗСО І-ІІІ ст. Красненської селищної ради Золочівського району;

☑️ Василь Шевців – учитель фізики Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Золочівського району.

Підручник представила одна з авторів – Зоряна Максимович:

«Ми вирішили пройти цей складний шлях і створити підручник тому, що працюючи у школах багато років, дуже часто з вуст дітей чуємо: «складно», «не розумію», «не знаю», і, відповідно, «не цікаво». Тому постало питання як зробити так, щоб фізика стала цікавою і доступною», – зазначила педагог.

Підручник «Фізика. 7 клас» складається з 5 розділів (38 параграфів):

☑️ Фізика й астрономія – науки про природу

☑️ Механічний рух та його характеристики

☑️ Сили в природі

☑️ Тиск твердих тіл, рідин і газів

☑️ Механічна робота і потужність. Енергія.

Крім теоретичної частини посібник містить інструкції з безпеки життєдіяльності, 8 лабораторних робіт, різноманітні додатки, завдання для самоперевірки та покликання на відеоматеріали, з якими діти можуть ознайомитись зчитавши відповідне посилання через QR код. Матеріал подають зрозумілою мовою та гарно проілюстрований.

Щоб мотивувати дитину активно працювати під час уроку, після кожного блоку вивченого матеріалу автори додали рубрику «Поміркуйте і дайте відповідь». Також є рубрика для самоперевірки та самоаналізу «Перевірте себе». Разом з тим підручник містить словник фізичних термінів англійською мовою, щоб вводити школярів в англомовне середовище.

Для любителів гаджетів є можливість пізнавати фізику з улюбленого пристрою. Для цього у підручнику є значна кількість QR кодів з переходом на навчальні відеоматеріали, що дозволяє поєднати гру з отриманням знань. До створення відео залучили учнів львівських шкіл, які запропонували своє бачення подання матеріалу.

«Фізика вчить бути спостережливими, кмітливими, винахідливими. Вона спонукає розгадувати таємниці та знаходити шляхи вирішення реальних життєвих ситуацій. Якщо ви плануєте присвятити себе фізиці, ви завжди будете освіченою людиною і знайдете відповідь на запитання «Чому?», «Навіщо» і «Як?»», – наголосила Зоряна Максимович.

З 9 лютого 2024 року електронна версія оригінал-макета підручника «Фізика. 7 клас» буде у вільному доступі в Електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням: lib.imzo.gov.ua.

Голос Сокальщини на GoogleNews