Про освіту

У львівських училищах відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби на понад 17 мільйонів гривень

У трьох закладах професійно-технічної освіти Львова запрацювали навчально-виробничі хаби, які оснащені новітнім обладнанням.

Це центри з автомобільної діагностики, вітражного мистецтва та цифрового друку. Проєкт реалізовано за кошти державного та місцевого бюджетів, а також власні ресурси навчальних закладів. Загальний бюджет становить понад 17 мільйонів гривень.

Сучасний автомобільний хаб

Першим відкрили центр у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва. Тут навчається 200 учнів за спеціальністю «автомобіліст». Новий хаб спеціалізується на комп’ютерній діагностиці та ремонті автомобілів.

Бюджет автомобільного хабу:

  • 4,2 млн грн – державна субвенція;
  • 1,1 млн грн – кошти міста;
  • 1,3 млн грн – внесок навчального закладу.

«Було закуплено найсучасніше брендоване обладнання, яке дозволяє учням навчатися за європейськими стандартами. Цей проєкт реалізовано за рік, і ми горді, що відкриваємо двері цього центру», – зазначив директор училища Назар Закаль.

Окрім навчання, хаб надаватиме платні послуги автовласникам, заробляючи кошти для подальшого розвитку.

Унікальний центр вітражного мистецтва

Вітражний хаб створено у Львівському професійному коледжі прикладного мистецтва та дизайну. Це перший навчальний центр в Україні, де учні опановуватимуть вітражне мистецтво та реставрацію пам’яток.

Бюджет вітражного центру:

  • 1,8 млн грн – державна субвенція;
  • 700 тис. грн – місцевий бюджет;
  • 350 тис. грн – обласні кошти;
  • 1,2 млн грн – власні кошти закладу.

«У Львові, як історичному місті, така спеціальність дуже актуальна. Учні зможуть виготовляти не лише дрібні вироби, але й великі вітражі для храмів та будівель», – підкреслила директорка коледжу Надія Обнявка.

Центр цифрового друку

Третій об’єкт – навчальний хаб цифрового друку у Львівському професійному коледжі поліграфії та сфери обслуговування.

Бюджет проєкту:

  • 5 млн грн – державний бюджет;
  • 500 тис. грн – кошти міста;
  • 1 млн грн – ресурси закладу.

Центр оснащений обладнанням для друку на папері, кераміці, одязі, фотошпалерах тощо. «Це надзвичайна можливість для розвитку книговидавництва в Україні, адже обладнання дозволяє створювати продукцію повного циклу», – зазначив Богдан Іванусь, керівник відділу професійної освіти Львівської міської ради.

Підтримка міжнародних партнерів

Додаткові 1,45 млн грн на закупівлю обладнання виділила Норвезька рада у справах біженців (NRC).

З 2016 року Львівська міська рада фінансує всі 17 закладів профтехосвіти міста. Минулого року відкрито п’ять нових навчально-практичних центрів.

Голос Сокальщини на GoogleNews