Про освіту

Всесвітня продовольча програма ООН надасть фінансову підтримку закладам освіти Львівщини в організації гарячого харчування для дітей

Загалом програма охопила 11 регіонів України. У Львівській області програма пошириться на майже 3 тисячі школярів.

Львівщина стала однією з пілотних областей, які підписали Меморандум з Всесвітньою продовольчою програмою (далі – ВПП) ООН щодо надання фінансової допомоги школам в організації гарячого харчування. Йдеться про те, що ВПП передає на обласні адміністрації фінансовий ресурс, який надалі скеровують на громади, які обрали в межах програми і які відповідальні за приготування та надання гарячих шкільних страв.

Разом з нашою областю Меморандум підписали очільники ще 10 регіонів. Таким чином програма забезпечить щоденним гарячим харчуванням понад 60 тисяч українських дітей, в тому числі майже 3 тисячі з Львівщини.

«Різноманітне, якісне та збалансоване харчування у школах – запорука міцного здоров’я дітей. Дякуємо Всесвітній продовольчій програмі ООН за фінансову підтримку, співпрацю та за щире бажання дати нашим дітям найкраще всупереч усім складним обставинам, які ми проживаємо. Окреме дякую Першій леді України за те, що свого часу порушила таке важливе питання – здорове харчування наших дітей. Цей Меморандум дозволить нам збалансувати наші громади в питанні податкоспроможності, аби забезпечити рівний доступ дітей до гарячого шкільного харчування. Ми хочемо, щоб кількість шкіл, які обрали для цієї програми зростала», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

У Львівській області обрали 12 територіальних громад, а саме: Боринську, Бродівську, Журавенську, Красненську, Лопатинську, Мостиську, Новороздільську, Підкамінську, Рава-Руську, Радехівську, Сколівську та Судововишнянську. Програма поширюється на 18 закладів загально середньої освіти у цих громадах.

Як повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, громади обирали за кількома принципами, зокрема за кількістю учнів у початкових класах та кількістю дітей-ВПО.

До слова, середня вартість обіду у закладах освіти на Львівщині коливається від 26 до 45 гривень.

Голос Сокальщини на GoogleNews