Про освіту

Завершується реєестрація на ЗНО-2012

Зима  гаряча пора для одинадцятикласників, випускників попередніх років, які цьогоріч поступатимуть у вищі учбові заклади. Адже триває реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання і від його результатів залежить, чи навчатиметься абітурієнт в омріяному вузі. Як проходить реєстрація на ЗНО-2012, доки вона триватиме, чим відрізняється цьогорічне тестування від попередніх років? Про це та інше наша розмова з відповідальною за ЗНО у Сокальському районі Ганною ЗАЖИЦЬКОЮ.

– Ганно Михайлівно, насамперед, розкажіть про пробне тестування, яке передує зовнішньому незалежному оцінюванню.

– Пробне тестування  це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів України в 2012 році, його мета  ознайомити учасників із процедурою проведення ЗНО. Для цього, щоб взяти участь в пробному тестуванні, потрібно було зареєструватися з 1 по 30 листопада 2011 року на сайті www.lvtest.org.ua. Кожен учасник міг обрати не більше двох предметів. Пробне тестування платне і тільки після оплати учасник ЗНО отримає підтвердження факту реєстрації на участь в пробному тестуванні. Пробне тестування проходитиме два дні: 24 і 31 березня в одну зміну, а в попередні роки учасники пробували свої сили двічі. Цьогоріч на Сокальщині пунктом пробного тестування є Сокальський НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4ліцей". Пробні тести дають змогу кожному учаснику взяти участь в процедурі проведення тестування, максимально наближеній до ЗНО2012, ознайомитися із стандартизованими тестами, попрацювати з тестовими зошитами та бланками відповідей, отримати правильні відповіді та оцінити свій рівень знань, навчитись ефективно розподіляти час та бути впевненими в свої силах під час основної сесії. В Сокальському районі на пробне зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися 218 осіб на 24 березня і 142 учасники, які писатимуть тести 31 березня.

– Триває реєстрація на ЗНО. Як можна на нього зареєструватися і які документи для цього потрібні?

– Інтернетпоштова реєстрація на ЗНО2012 розпочалася 1 січня і триватиме до 20 лютого. Для цього необхідно завантажити програму ZNO2012Reg.exe. із сайту Українського центру оцінювання якості освіти та сформувати заявуреєстраційну картку. Далі треба надіслати поштою до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти комплект реєстраційних документів: заповнену заявуреєстраційну картку з двома вклеєними фотографіями, копію паспорта або свідоцтва про народження, копію атестата, а для цьогорічних випускників  довідку з навчального закладу. Протягом трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів на адресу, вказану при реєстрації, надійде Сертифікат або лист з відмовою в реєстрації. Реєстрація вважається успішною тільки після отримання Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, який буде надіслано рекомендованим листом разом із реєстраційною карткою абітурієнта та інформаційним бюлетнем. Кожен учасник може зареєструватися не більше, ніж на чотири предмети (в попередні роки було п’ять дисциплін).

– А як бути учасникам ЗНО, яким прийшла відмова в реєстрації чи вони вирішили внести зміни в реєстраційні документи?

– Якщо учаснику відмовлено в реєстрації або він хоче внести зміни, потрібно пройти повторну реєстрацію. Для цього в найкоротші терміни потрібно надіслати до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти новий комплект необхідних для реєстрації документів та отриманий Сертифікат, який підлягає анулюванню. Зміни до заявиреєстраційної картки можна вносити лише до 5 березня.

– Чи відомо коли абітурієнти складатимуть тестування і з яких предметів?

– Так, цьогоріч тестування, на відміну від попередніх років, проходитиме і по суботах. Вступники складатимуть: 5 травня  хімію, 17 травня  російську мову, 19 травня  географію, 21, 22 травня  математику, 24 травня  всесвітню історію, 26 травня  іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), 28, 29 травня  українську мову та літературу, 31 травня, 1 червня  історію України, 5 червня  фізику, 7 червня  біологію. Кожен учасник може скласти ЗНО з чотирьох навчальних дисциплін. Результати, отримані під час ЗНО, дійсні протягом п’яти років.

– Що необхідно взяти з собою учаснику тестування?

– Кожен абітурієнт повинен насамперед вчасно прибути в пункт тестування. При вході необхідно буде пред’явити Сертифікат, паспорт або інший документ, що засвідчує особу, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті та запрошенняперепустку. А також мати двітри капілярні чи гелеві ручки з чорнилом чорного кольору, за бажанням, дозволено принести маленьку прозору пляшку з питною водою.

– Ганно Михайлівно, скажіть, будь ласка, що робити абітурієнтам, які не зможуть в зазначений день прибути в пункти тестування?

– Якщо вступник зареєструвався для проходження зовнішнього оцінювання під час основної сесії, але не зміг прибути на тестування з поважних причин, треба протягом п’яти робочих днів подати до регламентної комісії ЛРЦОЯО заяву щодо участі в додатковій сесії. До неї необхідно додати документи, що підтверджують поважні причини, які унеможливили проходження зовнішнього оцінювання у визначені терміни. До поважних причин належать: участь в міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, захворювання в період проведення ЗНО, що підтверджено довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності, смерть рідних, стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування. Якщо ж, наприклад, учасник проспав чи невчасно з’явився для проходження тестування, цьогоріч він уже не зможе взяти участі в ньому і вступити в омріяний вуз. Таким абітурієнтам необхідно буде на наступний рік знову реєструватися і писати тести.

– Які поради можете дати учасникам ЗНО?

– Насамперед, потрібно визначитися, в який вищий навчальний заклад поступатиме дитина, звернутися до приймальної комісії і визначити, Сертифікати з яких предметів необхідні для вступу на обрану спеціальність, адже перелік предметів можна змінити лише до 5 березня. Якщо учасник вирішив відмовитись від тестування, то необхідно надістати в ЛРЦОЯО отриманий Сертифікат та заяву про відмову від участі в ЗНО, тому що держава витрачає на проведення ЗНО великі кошти  це і друк тестових зошитів, і оплата праці персоналу, який залучений до проведення ЗНО.

Розмову вела Ольга РОМАНЮК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.