Святкові події

95-річному ювіляру та ветерану національно-визвольних вручили почесну відзнаку Дрогобича «За заслуги перед містом»

Ветеран національно-визвольних змагань Михайло Лисий зустрів свій 95-ий День народження: ювіляру вручили почесну відзнаку Дрогобича «За заслуги перед містом»

Вчора, 30 січня, свій 95-ий ювілей зустрів ветеран національно-визвольних змагань, політв’язень, кавалер ордена «За заслуги перед містом» Михайло Лисий.

Рівно 95 років тому в селі Ролів у сім’ї робітників з’явився на світ Михайло Лисий.

Цьому хлопцеві випало пережити усі лихоліття минулого століття. 1943 року він став активним учасником молодіжної мережі ОУН, брав участь в українському русі опору, був призначений станичним рідного села, активно допомагав повстанцям, контактував з відомими, легендарними Миколою Паньківим – «Гонтою», командирами боївок «Блакитним», «Марком», «Нестором», «Шрамом», зустрічався з «Аркасом».

У 1947 році був заарештований та позбавлений волі на 25 років. Пройшов нелегкі випробування в таборах Сибіру. На Губасі зустрів своє кохання, побрався з Анною Лесишин – «Звениславою», каторжанкою, членкинею ОУН.

У 1966 році Михайло з дружиною повернулися у Дрогобич. Попри всі негаразди вдалось влаштуватись на роботу на нафтопереробний завод.

У період відродження України одразу спричинився до всіх заходів зі становлення самостійності України, втілюючи в життя ідею ОУН «Бог і Україна – понад усе!».

Сьогодні, Михайло Іванович не залишається осторонь боротьби та всіляко підтримує українських захисників та допомагає наблизити Перемогу.

Його життя є прикладом безмежної відданості й вірності українському народові.

Варто наголосити, що у 2019 році Михайло Лисий отримав державну нагороду – орден «За заслуги» ІІІ ступеню.

З нагоди поважного ювілею, шанованого Михайла Івановича завітали привітати міський голова Дрогобича Тарас Кучма та начальник Управління соціального захисту населення Іван Терлецький. Окрім слів подяки та привітань, посадовці вручили Михайлу Лисому почесну відзнаку Дрогобича – «За заслуги перед містом» та побажали Многая Літа.

Голос Сокальщини на GoogleNews