Святкові події

На Львівщині відбувся фестиваль українського зимового фольклору «Нова радість стала»

Понад 25-ть колективів області колядували, віншували та водили вертепи.

Сьогодні, 7 січня, на площі біля пам’ятника Т. Шевченка у Львові панувала особлива атмосфера, адже тут відбувся обласний фестиваль українського зимового фольклору «Нова радість стала». Його проводять вже другий рік поспіль.

Приблизно 25-ть  мистецьких та аматорських хорових колективів області взяли участь у фестивалі. Учасники колядували, віншували, водили вертепи, Маланку, Козу та прославляли новонародженого Ісуса.

Також, під час концерту  відбулась виставка різдвяних звізд та творів майстрів народного мистецтва.

«Сьогодні ми зібрались тут, щоб прославляти новонародженого Ісуса Христа. Україна – дуже сильна нація. Нація, яка дуже багата своїми традиціями. Нехай у ваших домівках завжди панують любов, добробут та достаток, затишок та взаєморозуміння. Міцного здоров’я нам усім. Пам’ятаймо, що право так святкувати і право мати ці традиції, воно не гарантовано, ми його виборюємо, тому я хочу подякувати всім наших захисникам і захисницям, які боронять наші кордони і завдяки кому, ми можемо тут зібратись.

Слава нашим героям! Слава Україні!», – зазначив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

Такі заходи організовують для духовного збагачення жителів і гостей міста, відродження та збереження звичаїв, традицій зимового циклу свят, популяризації й утвердження народно-поетичної творчості та пісенно-музичної культури.

Організаторами фестивалю є департамент з питань культури, національностей та релігій. Також  співорганізатор – Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини.

Довідково:

Фестиваль українського зимового фольклору «Нова радість стала» приурочений до Розколяди – завершального етапу різдвяних свят. Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчуються коляда, щедрівки, вертепи. На Розколяду збираються колядники, вертепи, хори та просто жителі з різних куточків громади і всі разом, масово колядують, щедрують, віншують, «водять Козу», «маланкують». І все це відбувається гучно, весело, багато.

Фестиваль – це місце зустрічі жителів та гостей області, які великою родиною святкують Різдво Христове! Це українські традиції, колядки, вертепи просто неба, різноманітні народні забави: «Маланка», «Водіння Кози…», святкова тепла атмосфера, а також панорама найкращих різдвяних виробів народних майстрів.

Голос Сокальщини на GoogleNews