Головна / Святкові події / Перетоки багаті на талановитих людей

Перетоки багаті на талановитих людей

Як уже повідомляв «Голос з-над Бугу», з нагоди 400річчя  Перетік на сільському стадіоні відбулися урочистості, на які зібралися жителі села Перетоки та навколишніх сіл, приїхали поважні гості та представники районної влади, обласний та районні депутати… А нещодавно у редакцію надійшов лист, який детальніше розповів про цю подію. Ось рядки з нього.

«Свято розпочалося з Божого благословення митрофорного протоієрея, отця Ярослава Кащука і о. Василя Щеглюка. Церковний хор під керівництвом Андрія Когута виконав «Отче наш» і молитву «Моліться, люди, всі до Бога». А далі завідувач Народним домом Ганна Бик розповіла про першу письмову згадку про село, походження назви Перетоки та його історію, яку творило і творить кожне покоління його жителів. І нині воно багате на відомих талановитих людей Сокальщини. Це – Марія Шамборовська, Григорій Шамборовський, Степан Мулька, Роман Свистун, Богдан Іванець, Ірина Гурська, Богдан Шевчук, Іван Каспрук, Богдан Кручкевич та інші.

Для них учасники ансамблю «Калина» Народного дому с. Перетоки виконали низку українських народних та сучасних пісень. Далі вихованці дитячого садочку «Сонечко» привітали віршами та піснями подружжя односельчан, які прожили півстоліття у парі, вручили їм подарунки. Це Ольга та Ярослав Криштофи, Ольга та Михайло Слюсарчуки, Марія та Євген Іванці, Марія та Петро Гайдуки, Ольга та Іван Коцюби. А невдовзі сердечно вітали поважних, найстарших жителів села, зокрема, Максима Іванця, Марію Мошко, Василя Кійка. Їм також вручили подарунки, а чоловічий ансамблю під керівництвом Марії та Богдана Сайків виконав для них пісню. Шкільний танцювальний колектив «Веселка» під керівництвом Оксани Черній додав доброго настрою запальними українськими танцями жителям Перетік. В історії села є чимало сумних сторінок. Одна з них – Друга світова війна. Перетоківчани зі зброєю в руках боролися з фашизмом. Рідні та жителі села пам“ятають їх поіменно. Як насправді розгорталися воєнні події на наших теренах, оповідає дітям та онукам учасник бойових дій Петро Шевчук, який мешкає у селі. У Перетоках живуть і ветерани афганської війни. Це – Петро Бик і Петро Мартинюк. Їм також вручили цінні подарунки. Для них у виконанні Марії Куцик прозвучала пісня «Перемога». Аби свято було цікавим для людей різного віку постаралися організатори – завідувач Народним домом Ганна Бик, директор ЗШ с. Перетоки Марія Чорна, депутати сільської ради Володимир Штокало, Ігор Захаревич, депутат районної ради Ігор Роман та автор цих рядків. Допомогли їм реалізувати свої творчі задуми спонсори – М. Шамборовська, Т. Мацюк, В. Захарко, Н. Шамборовська, І. Биць, Р. Швед, І. Захаревич.

Упродовж свята села відбувалася ярмарка, на якій Євгенія Космина продавала паляниці з маком, Оксана Смага торгувала печеними пиріжками, Лариса Рак – налисниками. Та на цьому свято не закінчилося. Далі розважали людей своїми гуморесками Надія Максимів і Євгенія Космина.

Богдана МАРТИНЮК,
бібліотекар с. Перетоки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

15 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!