Святкові події

У Львові з майстер-класами та колядками відбувся «Ярмарок Різдвяних Традицій»

Напередодні Святого Миколая у Львові відбувся «Ярмарок Різдвяних Традицій». Це можливість познайомитись з фермерами Львівщини та скуштувати або придбати продукцію від більш як 35 виробників.

На ярмарку представили надзвичайно широкий асортимент крафтової продукції: сир, мед, олія, хліб, хлібобулочні вироби, пампухи, різдвяні кекси, донати, плетенки, фруктові чипси, м’ясні вироби, органічна продукція, крупи, снеки, пастила, джеми, варення, сухі борщі та супи, смажена та печена риба, мариновані равлики та ікра равликів, мариновані качки із яблуками для запікання і багато іншого.

«Різдво – це час дива, сповнений віковими традиціями, які особливо сьогодні вкрай важливо берегти. Незважаючи на складний час, коли немає світла, немає тепла, а над головами летять ракети, ми об’єднали мистецькі колективи та колективи які створюють регіональний крафтовий продукт, тих хто приймає на своїх об’єктах туристів і отримали багато позитивних відгуків від них. Віримо, що обов’язково зігріємось теплом наших сердець, а після перемоги неодмінно відновимо туристичні потоки у місця локальних та релокованих виробників», – зазначає заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Кулепін.

Також із своєю продукцією ярмаркували релоковані підприємства, що зараз здійснюють діяльність на території Львівщини.

«Пів року тому здійснили релокацію зі Київської у Львівську область та переїхали у місто Броди. Ми виготовляємо грінки із українського житнього і пшеничного хліба, в них немає жодної хімії, лише натуральні спеції соняшникова олія, сіль. Нашу продукцію можна придбати у супермаркетах та магазинах роздрібної торгівлі» – зазначає Таїсія Григорєва директор виробництва «Домашні гріночки».

«Висловлюю велику подяку виробникам, що мали змогу добратись в таку сніжну та морозну погоду до Львова та презентували продукцію, кожному жителю та гостеві нашого міста, що завітали на подію. Купувати продукцію в українського крафтового виробника – це патріотично, а також це смачно і корисно. Ми всі відчуваємо, наскільки важливо є те, що кожен робить власну справу в тилу задля безперебійної економіки країни. Кожен фермер та виробник зараз працює не покладаючи рук за будь – яких умов, не зважаючи на війну, повітряні тривоги, перебої з електропостачанням. Усі мусять працювати на своїх фронтах, тоді швидше наближатимемо Перемогу», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

«Ярмарок Різдвяних Традицій» – це кооперація туристично привабливих крафтових виробників і культури, адже навіть в таких складних обставинах, ми повинні популяризувати наші культурні традиції як і серед жителів Львова, так і серед гостей міста.

«Українські різдвяні традиції – неповторні. Це завжди про любов до ближнього, про родинне тепло і про диво. Чути сьогодні святкову коляду і мати такі живі зустрічі з людьми поміж тривог – велика розкіш, яку ми можемо собі дозволити завдяки ЗСУ. У цьому ярмарку ми намагалися гармонійно поєднати духовне і матеріальне: коляду і різдвяні віншування, такі різдвяні атрибути як дідухи, шопки, солом’яні павуки, а також продемонструвати унікальні вміння народних майстрів у різних галузях. І поки попит на все українське у світі шалено зростає – ми повинні невпинно працювати на культурній ниві і поширювати наші унікальні традиції», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.

В межах ярмарку діти та дорослі мали можливість відвідати цікаві майстер-класи, зокрема виготовити різдвяний дідух, традиційні павуки, яворівську забавку і різдвяну звізду. Окрім цього, на ярмарку була представлена виставка шопок з кількома унікальними експонатами, а колективи територіальних громад Львівщини презентували відвідувачам Ярмарки чудові вертепи та коляду.

Голос Сокальщини на GoogleNews