Святкові події

В Сокалі відбулися урочистості, присвячені 60-річчю Кенгірського повстання

Хвилююче і цікаво пройшли в районному Народному домі урочистості, присвячені 60-річчю Кенгірського повстання. Його організаторами були сокальська станиця Братства вояків ОУН-УПА, районна організація Спілки політв’язнів.

Розпочався захід піснею «Вислухай, Боже, благання», яке виконали хор «Повстанець» (керівник Т. Репко), народні вокальні колективи «Любисток» (Л. Конончук) та «Берегиня» (М. Краковецька). На сцені – юні пластуни з другої сокальської школи (керівник Євген Матвіїв), члени «ЮнСічі» куреня ім. П. Сагайдачного з ВолиціКомарева (виховник Марія Король), вихованці Надії Пинки з четвертої сокальської школи, гуртківці Сокальського БДЮТу. Михайло Куцяба та Марія ПетрощукКушпета прочитали преамбулу до «Декалогу», а пластуни урочисто зачитали клятву українських націоналістів.

Учасників Кенгірського та Норильського повстань, багатолітніх політв’язнів привітав заступник голови районної ради Володимир Чуб, який, зокрема, підкреслив, що своєю стійкістю, незламністю, вірністю Україні вони є прикладом для нинішнього і прийдешнього поколінь.

Почесними грамотами районної ради нагороджені учасники Кенгірського повстання Володимир Караташ, Марія ПетрощукКушпета, Стефанія Макаровська, Марія Вовк, Марія Галятовська, а також довголітні політв’язні Євгенія Віра, Марія Сакатюк та інші. А довголітнього політв’язня, учасника хору «Повстанець» Максима Савку Володимир Чуб, вручаючи грамоту, привітав ще й з 90літтям. Ювіляр отримав ще багато інших щирих вітань.

Ансамблі виконали пісню «Зродились ми з великої години». Про Кенгірське повстання хвилююче розповіла його учасниця, довголітній політв’язень Марія Петрощук-Кушпета. Не забула вона згадати своїх побратимів і ту тернисту дорогу, якою їм довелось пройти. Заради неньки-України вони жертвували всім: здоров’ям, сім’єю і навіть життям. Небагато з них дожили до нинішніх днів.

На сцену з синьожовтим прапором та портретом борця за незалежність України, довголітнього політв’язня Михайла Сороки, який віддав своє життя за Україну, виходять члени «ЮнСічі».

Лунають полум’яні рядки про рідну землю, її патріотів. Вірш «Про Михайла Сороку», написаний М. ПетрощукКушпетою, прочитав учень четвертої школи Святослав Гузар. Щемно прозвучали пісні «В гарячих степах Казахстану», «Сірі мури», «Плаче свічка» у виконанні народного ансамблю «Берегиня».

Їм, нашим героям, лицарям України, також присвячувались пісні «Солов’їна зажура» (виконав ансамбль «Любисток»), «Сивина» та «Пильнуй, Україно» (хор «Повстанець»). Гарячими аплодисментами глядачі зустріли сценку «Про Україну», у виконанні наймолодших учасників дійства – учнів четвертої школи.

Закінчилось свято піснею «Боже великий, єдиний» та Славнем України, які з піднесенням виконали всі присутні.

Ще довго не розходились старші, згадуючи ті далекі буремні роки, своїх побратимів, які віддали життя за волю і незалежність рідного народу, України.

Марія ПОЛІЩУК, ведуча свята.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.