Так називалась концертна програма, приурочена святу співучих родин Сокальщини, яку у районному Народному домі відкрила ведуча Олена Назарова. Переможців кущових оглядів свята тепло привітала заступник голови райдержадміністрації Наталія Карташова.
– Пісня – це невід’ємний атрибут кожної української родини. Всі важливі події і свята в наших родинах супроводжуються піснею. Пісня – це наша національна ознака, ми доти будемо українцями, доки житиме наша пісня, доки святість родини буде ідеалом відносин, – відзначила п. Наталія. – Сокальщина – край співочий. Родинний фестиваль з року в рік стає все більш популярним, згуртовуючи талановиті сім’ї.
Символічним є те, що заключний етап фестивалю збігся з останнім днем Місійної програми з Блаженним Папою Іваном Павлом ІІ у храмі св. апостолів Петра і Павла. Адже у своїх науках і роздумах отці наголошували на важливості міцної духовної української родини.
Її доповнив заступник голови районної ради Володимир Чуб, який, зокрема, сказав:
– Вітаю всіх учасників цього пісенного фестивалю. Це свято – традиційне. Воно ще раз підтверджує: українська мова, українська пісня живуть і будуть жити, приносити славу нашому народу. Бажаю вам ще більшої наснаги до праці і пісні, здоров’я, успіхів, Божої благодаті.
Разом з начальником відділу культури та туризму РДА Ларисою Фарин вони вручили переможцям свята грамоти та цінні подарунки.
А далі зі сцени полинули прекрасні українські пісні. Першими виступили двоє братів Сагаликів з Великих Мостів. У їх виконанні чудово прозвучала всіма любима пісня «Вишиванка». Велику родину Свистовичів добре знають в Угнові: п’ятеро дітей виховують батьки і всі вони співають. На сцену районного Народного дому вийшов батько Василь з двома синочками – Володею та Михайлом, які своїми тонкими голосочками вторили сильному голосові батька. Після виконаних ними пісень «Синові» та «Діти України» в залі залунали вигуки «браво». Ярослав Вовчак вже більш як три десятиліття очолює Народний дім в с. Хоробрів. Любов до пісні прищепив багатьом односельчанам, а також своїм двом донькам Ірині та Юлії. Молодша почала виступати ще в дитячому садку, старша співала у шкільному ансамблі. У виконанні цієї сім’ї чудово прозвучала акапельно пісня «Ой не світи, місяченьку». Найбільшою на святі була представлена родина Семенюків та Назарів з Лещатова – вони заповнили всю сцену і звеселили присутніх у залі жартівливими піснями «Мала я мужа пияка» та «Якби я був такий як тато». Акомпанував їм на баяні диригент народного хору «Прибужжя» Петро Грева, соло вів Ростислав Антонюк. У селі Зубків неодмінними учасницями всіх свят є мати і донька Любов та Галина Ващук. Вони – члени місцевого осередку Союзу українок, знають багато українських народних пісень, які співали у їх родині. Їх виступ слухачі також нагородили гарячими оплесками. У виконанні Лідії та Іванни Шишок з Войславич гарно прозвучала пісня «Порізала пальчик». Порадував нас і дует Турків із Сільця – мами і сина, який задушевно виконав пісні «Лелеки» та «Віз козак торбину щастя». Сестри Іванна та Ірина Полюшинські із Забужжя чудово заспівали пісні «Земле моя» та «Батьки мої»…
Всі родини виступили гарно, потішили слухачів і добре знайомими українськими сучасними і забутими старовинними піснями, записаними від родичів. Співали і зовсім юні, і поважного віку особи. Лейтмотивом всіх пісень було одне: корінь роду і народу – рідна мати, батько; кревні зв’язки треба зміцнювати, любити рідну мову, пісню, тоді й держава наша буде сильна.
Спонсорами свята була Асоціація фермерів району (голова Оксана Сало). Матеріально його підтримали фермери П. Іванчина, Р. Іванчина, Л. Шуховська, Н. Шамборовська, В. Бойко, М. Веклин, І. Веклин, А. Бас. М. Батюх,•М. Шумило, М. Богун, В. Тендеряк, Р. Шевчук. М. Косівський і за це їм велика подяка.
Валентина БЛУДОВА.
На знімку: внизу зліва – співучі родини вітають заступник голови районної ради Володимир Чуб, заступник голови РДА Наталія Карташова та начальник відділу культури та туризму Лариса Фарин.
Фото автора.