Сокальський боєць-свободівець Богдан Федун (на фото) вірить у перемогу українських націоналістів у війні проти окупанта: "Росіяни нині виграють кількістю та потужною військовою технікою, однак програють у найголовнішому у них немає жодної ідеологічної мети. Українці проявляють жертовність та любов, захищаючи свою Батьківщину від загарбників, а росіяни воюють, бо їм за це платять гроші".
Голова Львівської обласної ГО "Сокіл", боєць окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ" свободівець Богдан Федун розповів, яка атмосфера зараз панує на сході нашої країни, чого не вистачає бійцям для перемоги, а також як побудувати сильну українську армію та покращити підготовку майбутніх військових.
– Яка атмосфера панує між бійцями?
– Я б сказав, що переважає дружня та товариська атмосфера. Мені було дуже приємно зустріти на війні чимало добровольців із Львівщини.
– Скільки часу і де саме Ви перебували на сході?
– Я був у Пісках десь 12 днів, де отримав два осколочні поранення. Однак, це мене не зупинило. Після поранення мав ще дві ротації. Нещодавно повернувся.
– Чим зараз займаєтесь вдома?
– Переважно громадською роботою: виконую обов'язки керівника Львівського обласного осередку "Сокіл", проводимо військові навчання, а також військово-практичні вишколи для школярів. Як показує практика, учасники таких вишколів, коли потрапляють на фронт, проблем не мають, оскільки знають, як поводити себе на війні.
– На Вашу думку, як українці мають перемогти у цій нерівній війні проти терориста-окупанта?
– Думаю, що потрібно масово проводити не тільки фізичні та військові навчання, але й ідеологічні. Взагалі вважаю, що у нас має бути національна армія, у складі якої повинні бути тільки добровольці. Є достатньо добровольців, котрі морально готові, котрим і на війні легше усе вдається.
– Які ж сильні сторони у цій війні українських бійців?
– На війні націоналістів побачите здалеку. А знаєте чому? Бо вони воюють за ідею. Натомість у росіян взагалі немає цієї ідеологічної мети, вони просто стоять, бо їм платять гроші. Доброволець знає, що він ризикує всім заради єдиної мети захисти Батьківщину від окупанта. У цьому сильна сторона українців. Більше того, наші військові набагато культурніші за бойовиків. Це видно по їхньому хорошому ставленню до полонених. Приємно усвідомлювати, що навіть у час війни ми змогли зберегти людську гідність.
– Чого не вистачає бійцям на сході?
– Найбільше не вистачає українській армії техніки та підтримки влади. Усе, що є у добровольців, це волонтери. Однак рано чи пізно люди запитають депутатів: "Що ви робили тоді, коли ми воювали?" Бійці стояли під "Градами", тому всі розуміють, що потрібні зміни. Влада має час, щоб змінитися, проявити та показати свою кращу сторону. У них є 3-4 місяці, адже саме за цей час ми зможемо відкинути російські війська сепаратистів до кордону та зупинити цю війну.
– Як же залучити до участі у військових діях добровольців?
– Сьогодні чомусь мало хто говорить про наші великі перемоги на фронті. Звичайно, є втрати, бо це війна, але є й великі перемоги, адже ми даємо відсіч ворогові. І коли на українських телеканалах показують тільки, як наші військові спалюють ворогу техніку, то цього замало. Нам хочеться бачити деталі, щоб залучати до лав добровольців. Потрібно, щоб глядачі бачили, що ми воюємо, а не просто стоїмо, як м'ясо. Можу запевнити, у нас є чимало героїв на фронті! Потрібно показувати якомога більше позитиву і якомога менше негативу. А зараз багато інформації перекрученої, неправдивої, "висмоктаної з пальця".
– Як довго ще українці можуть протистояти ворогу?
– Ми зможемо брати ще дуже довго участь у такій “гібридній” війні, коли вони стріляють в наш бік, а ми в їхній. Не новина, що у Росії набагато більше техніки, ніж у нас. І коли російських бійців постачають новою технікою, то наша стара просто знищується. Максимум, що ми можемо це відремонтувати пошкоджену. Проте цього замало для перемоги. Нам треба робити ставки на диверсійну війну, на розвідувальні групи, які реально зможуть знищувати ворога та зупиняти його.
Записала Лілія ЧМІЛЬ.