АТО

Центр допомоги учасникам АТО

В управліннi соціального захисту населення Сокальської РДА відкрили Центр допомоги учасникам АТО. З цієї нагоди тут зібралися представники влади, громадських, волонтерських організацій, учасники АТО. Юрій Федунь висловив сподівання, що відкриття єдиного вікна допоможе усім його побратимам та сім’ям загиблих військових уникнути бюрократії. «Тут нас вислухають, нададуть консультацію, правову допомогу та морально підтримають. Зараз нам багато допомагають соціальні служби, яких є декілька, тож не знаємо куди з яким питанням звернутися. А в цей Центр зможемо звертатися з будь-якими питаннями, щоб не ходити від кабінету до кабінету та не відчувати себе покинутими напризволяще. Це головне», – сказав він. 

Канцлер Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Синицький та Червоноградський декан о. Зеновій Буньо освятили приміщення. Отець Роман Синицький подякував усім, хто причинився до того, щоб у Сокалі, а такий центр є лише у Львові, створили кабінет – єдине вікно, в якому надаватимуть допомогу військовим, які цього будуть потребувати. Він запропонував бійцям також духовну підтримку. Священики пройшли спеціальні курси з підтримки військових, які отримали травму або мають так званий посттравматичний синдром, наголосив, що «маємо завжди пам’ятати, що наші хлопці, які воювали на Сході, ризикували життям, щоб ми могли спокійно жити, діти ходити в садочки чи до школи, щоб ми мали майбутнє. Обов’язок як церкви, так і держави, дбати про цих людей, які не шкодували свого життя. Тепер вони потребують нашої допомоги…». Декан Червоноградський, о. Зеновій Буньо зазначив, що як християни, маємо виявити любов один до одного не лише словом, але й ділом, не можемо забувати, що сьогодні наші воїни-захисники, які демобілізувалися, потребують уваги та підтримки від влади, церкви, і кожного з нас, зокрема. І цей Центр – це добра справа.

А далі присутніх запросили на «круглий стіл», щоб обговорити мету та завдання створеного Центру, який є партнерським соціальним проектом Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги і управління праці та соціального захисту Сокальської РДА за підтримки Сокальської райдержадміністрації, Громадської ради при РДА. Це – консультаційнодорадчий орган, який утворений з метою взаємодії органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій для вирішення питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників АТО.

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих подякував сокальчанам, які брали участь в АТО та сьогодні перебувають на передовій, й наголосив, що Центр створений, щоб допомагати їм. Адже пройде час, вони демобілізуються, їм потрібна буде допомога з різних питань. І влада має протягнути руку помочі їм та їхнім сім’ям. Очільник РДА висловив вдячність всім соціальним службам, громадським організаціям, які долучилися до створення Центру, наголосив, що допомога воїнам АТО – пріоритетне завдання у нашій роботі.

Начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський підкреслив, що нині всі мають докласти спільних зусиль, щоб демобілізовані бійці АТО відчули, що потрібні нашому суспільству, що недаремно воювали і ризикували своїм життям. Цей Центр не полегшить роботу всім структурним державним установам, а, навпаки, моніторитиме її, вказуючи, де потрібно допрацювати. Заступник голови районної ради Василь Бойко наголосив, що чиновники повинні дбати про людей, а не навпаки. Він подякував всім, хто приклався до відкриття Центру та закликав до співпраці. «Цей Центр створюється, щоб українські бійці, які воювали на Сході України, не ходили по кабінетах, не стояли у чергах, а мали місце, де їх приймуть, вислухають і максимально посприяють вирішити наболілі питання», – зазначив він. 

Депутат обласної ради Сергій Касян впевнений, що такий Центр є на часі, бо він потрібний для демобілізованих бійців, щоб ті змогли тут отримати моральну та юридичну підтримку, відчули себе соціально захищеними. Він подякував владі, волонтерам, громадським організаціям, управлінню соціального захисту за його створення. І поінформував, що Сокальська ЦРЛ розробила програму «Медичне забезпечення учасників АТО», яка передбачає безкоштовне пільгове забезпечення демобілізованих вояків АТО, сімей загиблих військовослужбовців і поранених учасників Революції Гідності, просив владу та депутатів підтримати її. 
Директор центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Костишин констатувала, що як би ми не назвали установу: центр чи єдине вікно – це має бути установа, яка б служила для людей. Вона буде контролювати всі структури, які мають забезпечувати соціальний і правовий захист учасників АТО і членів їх родин. Зі свого боку їхній Центр забезпечить правову підтримку, сюди приїжджатиме юрист та два фахівці. Голова Громадської ради при Сокальській РДА Мар’яна Яремчук, яка виступила ініціатором створення Центру, розповіла, яким вона бачить його роботу. Вже зараз погодилася співпрацювати з Центром мама загиблого бійця в АТО Віктора Сивака – Мар’яна Сивак та учасник АТО Віталій Когут. «Ідея про створення такого центру для учасників АТО прозвучала під час однієї зустрічі від учасника АТО. Тішуся, що вона знайшла своє втілення. І приклад цьому, цей Центр, який нині відкрився у Сокалі. Учасники АТО зможуть тут вирішити свої проблеми, з якими вони зустрічаються, коли повертаються з війська. Я це разом з побратимами уже пройшов. Ми навіть об’єдналися в одну організацію, щоб проблеми легше було вирішувати. Ми обіцяємо всебічну допомогу працівникам Центру», – сказав Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, який є учасником АТО. Він також поінформував, що у грудні 2014го Сокальська міська рада виділила 28 земельних ділянок для бійців АТО. Ще 75 земельних ділянок надали військовослужбовцям та сім’ям загиблих героїв в АТО на останній сесії. Військовий комісар Сокальського РВК Микола Лисак закликав усіх вшанувати хвилиною мовчання українських бійців, які загинули в АТО, та запевнив, що буде співпрацювати з Центром. 

Однією з проблем з якою зустрічають демобілізовані бійці є робота. З надією знайти її вони звертаються у Сокальський районний центр зайнятості населення. За словами його директора – Віктора Лащука, з 2014 року тут функціонували консультаційні центри, які надавати соціальну чи юридичну допомогу спершу внутрішньо переміщеним особам, а згодом – учасникам АТО. Вони приходили сюди з різними проблемами. За цей час за допомогою звернулося 59 демобілізованих воїнів АТО, з них були працевлаштовані 8 осіб. 44 учасників АТО перебувають на обліку, Центр зайнятості намагається допомогти їм знайти роботу.

Центр допомоги учасникам АТО за принципом єдиного вікна є одним із викликів часу. Нині ми маємо допомагати не тільки воїнам АТО, але й матерям, жінкам, дітям, які втратили своїх дітей, чоловіків та батьків, як і тим, хто повернувся з війська додому. Не можна їх залишати наодинці з горем, болем та проблемами. Пам’ятаймо, ми перед ними в неоплаченому боргу, бо вони віддали власне життя чи втратили здоров’я. Нині вони потребують нашої допомоги та підтримки, тож не будьмо байдужими до героїв, які живуть поряд. 

* * *
Демобілізовані військовослужбовці та сім’ї загиблих можуть звертатися у Центр допомоги учасникам АТО, який знаходиться за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11 (приміщення управління праці та соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації, перший поверх). Графік роботи з 9.00 до 18.00 год.

Обідня перерва з 13.00 до 14.00 год. Тел.: (03-257) 72-955. Контакти: 0969485876, 0950481513 (Віталій), 0630564644 (Тетяна).

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews