Розпочали захід з виконання Гімну Українських націоналістів. Опісля хвилиною мовчання та панахидою вшанували пам’ять загиблих українських захисників на Сході країни.
«У цьому залі зібрались безпосередні учасники бойових дій, котрі обороняли Луганський аеропорт від противника. Ви – приклад звитяги, мужності та героїзму! Оборона летовища тривала повних 146 днів, з них більшу частину ми провели в повному оточенні. Саме ви, військовослужбовці нашої бригади, не дозволили отримати контроль над стратегічним об’єктом для сил ворожої армії. З аеропорту ми вийшли, коли вже все було знищено. Повторюсь, що ви приклад справжніх воїнів, котрі мужньо захищають свою державу», – сказав командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади полковник Володимир Шворак.
Опісля розпочались урочистості з нагородження військовослужбовців. За мужність і героїзм, проявлені під час виконання завдань у зоні проведення Операції Об’єднаних сил подяку від імені голови Львівської ОДА оголосили:
- капітану Гадевичу Юрію;
- прапорщику Гадуп’яку Петру;
- старшому сержанту запасу Бавтру Петру;
- майору Чабану Олександру;
- підполковникам Гуршалу Віктору, Остапчуку Петру та Полатайку Михайлу;
- старшим солдатам Лукачу Тарасу та Юрківу Богдану;
- старшим лейтенантам Поліщуку Геннадію та Демедюку Віталію;
- старшинам Широких Юрію та Лисюку Богдану;
- солдату Куруляку Тарасу.
«Важко підібрати слова, які б описали нашу вдячність за вашу мужність і за ваш героїзм під час оборони Луганського аеропорту. Минуло вже 7 років та ми повинні пам’ятати, що війна триває. Маємо не забувати, завдяки кому сьогодні живемо в незалежній країні. Низьким уклін усім, хто в цій залі: військовим, котрі зараз тут, а також тим захисникам, хто назавжди залишився там, в аеропорту. Окрема подяка батькам за виховання своїх синів та дочок. Слава Україні!», – звернувся до присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.
Принагідно за Указом Президента України Володимира Зеленського, орденом «За мужність» III ступеня нагородили Виноградова Кирила – лікаря філії держаної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої» служби України у Львівській області.
Присутні на заході також мали змогу стати глядачами фільму, що присвятили обороні летовища під назвою «Луганський аеропорт». Героями стрічки стали військові, які розповідали, що відбувалось під час тих 146 днів оборони, та що довелось пережити кожному з них.
«Коли ви розповідаєте історії своєї боротьби, то кажете, що нічого особливого не зробили, мовляв, це ваш обов’язок. Однак насправді, ви кожного дня здійснюєте подвиг у ті моменти, коли віддаєте каску своєму побратимові, чи захищаєте спинами своїх товаришів від куль. Цей фільм – це лише невелика хроніка тих подій. Я сподіваюсь, що завдяки вашій допомозі ми створимо нові проєкти в пам’ять тих, кого вже з нами немає і як шана тим, хто продовжує боротись», – авторка фільму Ксенія Клин.
Довідково: Бої за Луганський аеропорт розпочались у квітні 2014 року. Упродовж 146 днів на території об’єкта точилися бойові дії за встановлення над ним контролю. Українські десантники тримали оборону міжнародного аеропорту в Луганську під повним оточенням противника. У ніч проти 1 вересня 2014 року українські захисники вийшли з руїн аеропорту, після місяців оборони.