Цікаво знати

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВЯ ЗАМОЛОДУ

Центральним на засіданні координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛінфекції – СНІДу було питання про виконання комплексної програми профілактики злочинності в районі на 20072010 роки. Із звітів різних служб – міліції, відділу освіти, відділу культури та туризму, служби у справах дітей вимальовувалась така картина. Робота по боротьбі зі злочинністю проводилась і проводиться чимала, але побороти її, на жаль, не вдається.

Батьки, які б мали виховувати своїх дітей, часто більше переймаються особистими справами і життям, а дітей виховує вулиця. Щодня бачимо юнаків і дівчат із цигарками в руках, яким, незважаючи на заборону, продають тютюн і алкоголь, бари працюють ночами. Говорячи про це, Марія Христинич підкреслила, що основа основ – це профілактика. Попередити, запобігти, навчити – основне завдання, бо потім буде пізно. Добре, що тепер школярі проходять медогляди в поліклініках, відзначила вона, а разом з ними приходять батьки, які отримують інформацію про стан здоров’я дітей. Необхідно якомога більше дітей залучати до роботи в різноманітних гуртках, спортивних секціях, частіше проводити спільні рейди, з’ясовувати, чи діти не прогулюють уроки в школі, чи не засиджуються допізна в барах. Відповідну роботу потрібно проводити і з батьками.

Можливо, Ви хочете дізнатися як позбутися живота ?

Від цигарки, алкоголю, безладних статевих   зв’язків – один крок до наркотиків, ВІЛінфекції. Про це потрібно широко, доступно, нічого не приховуючи, говорити на батьківських зборах, конференціях, на які треба запрошувати лікарів, юристів, соціальних працівників, психологів. Хочу бути здоровим – таким має бути прагнення кожної дитини. В цій роботі повинні брати участь члени громадських об’єднань, партій, лікарі, священики.

В кожному місті, селі мають пильнувати за громадським порядком, брати участь в патрулюваннях, боротися за впорядкування режиму роботи розважальних закладів, зокрема барів, особливо на АЗС. Якщо раніше в селах сіяли мак для власних потреб, то тепер його вирощують на продаж наркоманам, все більше його збувають не гінцям з Соснівки, Червонограда, а в навколишніх селах. Сісти на голку легко, а позбавитися наркозалежності дуже  важко і затратно. Щоб відвернути молодь від цієї біди, лікарі, працівники правоохоронних органів, зокрема управління юстиції, соціальних служб, регулярно читають лекції в навчальних закладах, зокрема, і про відповідальність за вживання наркотиків. Про це на засіданні координаційної ради говорили начальник районного управління юстиції Андрій Олесько, начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ганна Швед. Остання підкреслила, що в навчальних закладах також пропонують соціальну рекламу. Завідуюча епідвідділом райсанепідстанції Оксана Сливінська назвала цифри: в нас є 16 ВІЛінфікованих, тільки в цьому році таких виявили 5, однак лише двох взяли на облік, а троє відмовилися від диспансерного обстеження. Це молоді люди, віком від 30 до 40 років, які їздять на заробітки. Із заробітчанами особлива проблема: у погоні за грошима вони забувають про власне здоров’я – не проходять медоглядів, лише в разі необхідності звертаються за медичною допомогою. Чимало з них хворі на туберкульоз, привозять додому венеричні захворювання, передаючи їх найперше своїм рідним. Мабуть, потрібно прийняти відповідний закон, який би зобов’язував їх регулярно проходити медогляди. До речі, можна обстежитися в кабінеті довіри, який працює в районній поліклініці. Крім того, при потребі на місце може виїхати виїзна амбулаторія зі Львова, яка проводить швидкі тести на виявлення ВІЛінфекції. Вона, до речі, вже працювала в Червонограді, де гостро стоїть проблема з наркоманами. Але не допоможе нічого, якщо людина сама не схоче змінити свій спосіб життя.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews