Фотогальваніка стала легкодоступним рішенням, яке можна використовувати в будівлі будь-якого розміру. Мати сонячну ферму – означає стати виробником електроенергії. Сонячні батареї в Україні дозволяють зменшити кількість енергії, придбаної в мережі, і, таким чином, знизити експлуатаційні витрати будинку.
Рентабельність сонячних ферм за останні роки стала значно збільшилась. Це пов’язано з тим, що:
-
підвищилась ефективність сонячних батарей;
-
знизилася ціна на компоненти установки;
-
підвищилися ціни на електроенергію;
-
створилися сприятливі умови для підключення до мережі.
Це основні причини, чому власники будинків вирішують купити сонячні батареї. Таке придбання зможе відбити витрачені кошти й дозволить отримувати прибуток уже навіть за кілька років.
Що треба врахувати при виборі батареї?
Для генерації постійного струму використовуються фотоелектричні пристрої, які зазвичай називаються сонячними модулями (фотомодулями) чи панелями. Пізніше енергія перетворюється на змінний струм в інверторі. Основний поділ на типи панелей передбачає монокристалічне та полікристалічне обладнання.
Через інвестиційні витрати придбання полікристалічних панелей було сприятливішим протягом багатьох років. Однак монокристалічні панелі останнім часом стали дуже популярними. Причиною є їхня явно більша ефективність, а також сьогоднішня різниця ціни сонячних батарей обох типів.
Прибутковість сонячних ферм тепер буде вищою з новим поколінням монокристалічних панелей. Це можна оцінити, зробивши власний аналіз прибутковості інвестицій. Для цього існують онлайн-калькулятори, також для прорахунку можна звернутися до фахівців компаній, які пропонують відповідне обладнання.
ККД сонячних панелей
Лише кілька років тому ефективність панелей вважалася хорошою на рівні 15-16%. Окремі сонячні модулі досягли пікової на той час потужності 250-270 Вт. Нині потужність понад 300 Вт і ефективність понад 19% стали стандартними.
Важливо, що гарантія визначає падіння електроенергії на панелі, що є суворо допустимим протягом багатьох років використання, наприклад, 0,7%/рік (починаючи з другого року експлуатації). Це означає, що навіть після 25 років роботи потужність панелі буде явно вище 80% від початкового значення для нового пристрою.
Як потрібно встановлювати сонячні панелі?
Їхній монтаж здійснюється як на похилих, так і на плоских дахах. Також панелі можна встановлювати на землю чи фасад будівлі. Широкий спектр кріплень дозволяє максимально використовувати наявну забудову.
Перш ніж монтувати фотоелектрику, слід ретельно підібрати обладнання, а після – переконатися, що умови відповідають вимогам електростанції для підключення установки до мережі. В ідеалі, щоб спеціалізована компанія надавала свою підтримку на кожному етапі – як окремому замовнику, так і підряднику.
Поновлювальні джерела енергії – чудовий вибір
Якщо ви бажаєте використовувати природні та поновлювані джерела енергії, можна встановити фотоелектричні панелі, які виробляють електроенергію від сонячного випромінювання. Такі установки забезпечують величезну ефективність, що дозволить вам насолоджуватися безкоштовною електроенергією майже цілий рік.
Витрати пов’язані лише з придбанням компонентів системи та їхнім складання. Сонячні батареї забезпечать електроенергією для всього будинку, а надлишки, що утворюються в літній сезон, можуть зберігатися в електромережі. Фотоелектрична система поставляється в різних варіантах, тому ви зможете підібрати найкраще рішення відповідно до умов.