Цікаво знати

Діагональне планування — фейл або оригінальне дизайнерське рішення?

Ремонт в квартирі з нестандартним плануванням завжди є проблемним, особливо якщо потрібно виконати лише частину роботи. Зовсім інша справа, якщо виконується ремонт квартир під ключ, де команда може працювати вільно, враховуючи можливість перепланування або незначної зміни форм приміщення. Томі не слід викреслювати ідею з діагональним плануванням. Деколи воно створює затишок в квартирі, особливо, невеликій. До того ж, незвичні форми виглядають дійсно цікаво, навіть якщо кімната перестає бути звичним для нас квадратом.

Секрет діагонального планування простоту в квартирі

Діагональне планування не має ніякого особливого секрету, головне придержуватись правила – все, що знаходиться в одному просторі повинно поєднуватись з іншими частинами декору. Наприклад, картина або ваза повинна цілком вписатися в інтер’єр. Це той тип ремонту, який не передбачає абсолютно безглуздих покупок, які обираються за принципом «а мені подобається». Інакше ризикуєте опинитись в квартирі, яка нагадує збірну солянку, без єдиної системи. А система необхідна у всьому що стосується не зовсім стандартного планування.

Найкращий кут для житлового приміщення — 90 градусів. Він має безліч переваг:

  • мозок підсвідомо сприймає простір з прямими кутами, як правильний;
  • планування з такими кутами дозволяє без проблем підібрати меблі;
  • вибрати оздоблення та нанести його набагато простіше.

А от нестандартне планування приносить велику кількістю проблем, які в принципі, можна вирішити, хоча це буде вимагати більше часу та зусиль. Ну і звісно, доведеться витратити більше грошей.

Але створювати кути потрібно не завжди. Це має сенс лише в двох випадках:

  • Якщо діагоналі вже присутні в плануванні, але є бажання їх підкреслити. Зазвичай, в квартирі можна створити більше двох орієнтирів, які задаються існуючими стінами. Виправити їх можна за допомогою меблів, предметів декору і не тільки. Все залежить від вашої уяви.
  • Якщо хочеться щоб квартира виглядала цікаво і нетривіально. Діагоналі потрібно створювати самостійно. Але постарайтесь не переборщити. Важливо щоб кожна деталь стояла на своєму місці. Якщо складно зрозуміти як все має бути, зверніть увагу на уже задану діагональ, а в тій що напроти робіть все діаметрально протилежно. Це дозволить зберегти задані пропорції.

Звісно, хочеться щоб все було красиво та оригінально не лише на плані, але і наживо, в квартирі. Але потрібно розуміти, що в площині візуальна складова може суттєво відрізнятися від задуманого. Діагоналі буде важно помітити, оскільки людина знаходиться серед них. Щоб зрозуміти це планування, потрібно придивлятись. Наприклад, по документам квадратна кімната з діагональним плануванням все одно є квадратом. Якщо розглядати її наживо, простір сприймається по іншому, і кімната може набути візуально «неправильної» форми. В ній з’являються витягнуті кути, або приміщення набуває ромбовидної форми. Але це все лише візуальний ефект.

Досягнути чогось подібного можна завдяки діагональній підлозі. А допомогти в цьому можуть спеціалісти kapitel.lviv.ua. Завдяки такій техніці можна приховати неправильні кути. Якщо кут менший чи більший 90 градусів, то при укладанні покриття для підлоги з’явиться клин. Завдяки діагональному монтажу підлоги клин зникає. Це цікаве рішення для приміщення з нестандартним плануванням.

Голос Сокальщини на GoogleNews