Цікаво знати

Як здати елітну квартиру в кризу

Якщо елітна квартира в Києві є для вас одним з головних джерел доходу, а держава, як на зло, переживає важкі кризові часи – не думайте, що не зумієте її здати. Головне – створити вигідну пропозицію для потенційного орендаря, а ідеальний квартиронаймач знайдеться сам.

Чого не вистачає

Для того щоб квартира носила однозначний статус « елітної », має бути дотримано кілька основних вимог, крім розташування в історичному центрі Києва і його престижних районах.

Елегантність і ексклюзивність – це те, на що розраховують потенційні орендарі елітних апартаментів, тому умова унікальності житла має бути дотримано неухильно.

Також для того щоб здати в оренду елітну квартиру, необхідно подбати про максимально комфортному проживанні тимчасового мешканця : забезпечити систему охорони житла, пожежної сигналізації, автономної подачі, нагріву і очищення води, систему автономного опалення.

Багато орендарів, які бажають зняти елітну квартиру в Києві, вимагають наявності в квартирі домашнього кінотеатру, зволожувача повітря, ванни -джакузі або просторій душової кабіни. Додатковим плюсом будуть підлоги з підігрівом, система кондиціонування та сигналізації. Найбільшою популярністю користуються квартири з вбудованою системою «розумний дім».

Не варто також перебільшувати « елітність » і, відповідно, ціну вашої квартири тільки через дизайнерської обробки і « нафаршірованності » технікою. Якщо в будинку перенаселені поверхи, з перебоями функціонують старі ліфти, а поблизу немає супермаркету, басейну, медичного центру та тренажерного залу, не розраховуйте на лояльність квартиронаймачів.

Наводимо марафет

Не забудьте підготувати квартиру до приїзду нових мешканців. Не полінуйтеся оплатити послуги клінінгової компанії або ж проведіть генеральне прибирання в будинку самостійно. Ніде не повинно бути пилу, недопалків, зіпсованих продуктів, що завалялися шкарпеток та інших відразливих дрібниць.

Розставте декоративні акценти. Головна хитрість полягає у створенні гостинній домашньої атмосфери за допомогою « затишних » дрібниць: недбало накинутого на крісло пледа, книги на письмовому столі, декоративного приладу для письма, майстерно складеної ікебани. Доречний буде м'яке світло, свіжі штори пастельних тонів, картини з імпресіоністичними мотивами, стилізовані доріжки і килимки, забавні магніти на холодильнику, вазони з рослинами… Після всіх цих « затишних » штрихів ви й самі, можливо, передумаєте залишати улюблену квартиру. Тим більше це подіє на потенційних орендарів.

Як утримати орендаря

Якщо потенційний квартиронаймач залишився задоволений переглянутих житлом, то краще обговорити деталі найму, в тому числі і квартплату, в неформальній обстановці.

Для того щоб більше дізнатися про майбутнє мешканця, можна організувати чаювання прямо на квартирі. Водночас це допоможе йому звикнути до навколишнього оточення і полюбити її.

Тактовно і неупереджено розпитайте майбутнього квартиронаймача про місце роботи і минулому місці проживання, а також умови проживання, для того щоб уявляти, які між вами можуть виникнути розбіжності в майбутньому. Якщо нічого не насторожило – приступайте до розгляду договору найму і обговоренню квартплати. Будьте готові поторгуватися і знизити ціну на пару сотень гривень – це допоможе орендареві відчути максимальну вигоду від запропонованої йому угоди, і, можливо, саме цей «виграш» стане для нього вирішальним аргументом на користь оренди.

Голос Сокальщини на GoogleNews