Харчове отруєння у дітей – не рідкість, адже шлунково-кишковий тракт ще зовсім слабкий. Полегшити загальний стан малюка і допоможе зняти інтоксикацію мінеральна вода. Але навіть при лікуванні “безневинними” засобами, слід бути гранично обережними, а головне, підібрати саме ту, що допоможе.
Насамперед, потрібно визначитися з причиною нездужання малюка. Краще викличте педіатра і проконсультуйтеся з цього приводу. Деякі мінеральні води протипоказані при різних захворюваннях, тому приймати їх без призначення все ж не можна. Вибір мінеральних вод величезний, різні виробники і різний склад все частіше вводять в повну розгубленість.
Якщо ви вирішили обійтися без виклику лікаря додому, то зупиніть свій вибір на “Райське джерело” мінеральній воді. Вона містить досить багато лугу, але при цьому не викликає побічних ефектів. Давайте її дитині протягом дня в необмежених кількостях. Вода “Райське Джерело” відноситься до лікувально-столовій мінеральній воді, допомагає зняти нездужання і полегшити симптоматику отруєння.
Можете купити і “Боржомі”, вони так само добре допомагають при отруєннях харчовими продуктами. Не купуйте 4 або 20 номер, кількість лугу в ній дуже низький. Єсентуки можна купити в будь-якій аптеці. Вартість даної води різна, так як її випускають різні виробники. Склад не залежить від ціни, тому можете придбати ту, що подешевше. У середньому дитині можете давати 3-5 склянок води в добу, але це тільки в перший день потім скоротіть її кількість до 1-2 склянок.
“Нарзан” теж застосовується при отруєннях, але варто зауважити, що він протипоказаний при захворюваннях нирок, так як в ньому міститься дуже багато мінеральних солей. У перший день малюкові давайте близько 2 склянок “Нарзану”, на другий день 1 склянку, а потім ще кілька днів по 50 г у добу. Але будьте уважні, якщо малюк почне скаржитися на біль у спині, то прийом мінеральної води припиніть.
Ну і звичайно пам’ятайте, що звичайна питна вода не впорається з отруєнням, потрібна саме лікувальна. Так як різновидів води зараз дуже багато, точну інформацію прочитайте на етикетці або уточніть у педіатра. Якщо ви так і не визначилися з вибором, то просто розведіть у склянці води трохи соди і трохи солі, дія буде аналогічне, що і при прийомі мінералки.
Якщо ви все-таки купили воду з високим вмістом лугів і солей то давайте її дитині не більше декількох днів. “Райське джерело” можна пити протягом місяця і не переживати про надлишку солей, так як в ній їх міститься не так багато, як в інших лікувальних мінеральних водах. Якщо полегшення не настало, то допомогти вам зможе тільки фахівець, адже не факт, що у вашого чада харчове отруєння, нудотою і блювотою проявляються й інші захворювання.