Цікаво знати

Колоректальний рак: 3 ранніх ознаки, з якими важливо терміново звернути до лікаря

Незважаючи на те, що цією хворобою страждають в основному люди старше 50 років, ранні ознаки варто знати в будь-якому віці.

Колоректальний рак або рак товстої кишки — одна з найбільш небезпечних різновидів цієї хвороби. Щороку у світі виявляють 600 тисяч нових випадків раку товстої кишки. Ця хвороба вважається «віковою»: тільки 2% всіх випадків ставляться пацієнтам молодше 40 років. При цьому колоректальний рак відноситься до однієї з найбільш важко діагностованих різновидів: навіть з урахуванням пізніх стадій, виявляється не більше 70% всіх випадків. Лікарі рекомендують після 50 років регулярно проходити процедуру колоноскопії, а також здавати аналіз на приховану кров у калі. І звичайно ж, важливо відразу ж звертатися до лікаря, як тільки ви помітили щось підозріле і незвичне. Вісь три головних ознаки, на які варто звертати увагу і негайно бігти до лікаря.

Запаморочення і слабкість

Якщо відчуття втоми супроводжує вас постійно, а запаморочення не проходити, якщо ці симптоми тільки посилюються, вам обов’язково потрібно звернути до лікаря. Справа в тому, що при колоректальному раку наш кишечник весь час непомітно кровоточить, а рівень гемоглобіну падає. Із-за цього ми весь час відчуваємо слабкість, у нас крутитися голова і ми легко втомлюємося.

Задишка

Ще один побічний ефект прихованої кровотечі, яке супроводжує рак товстої кишки — задишка. У спробах відновити рівень крові тіло додає більше плазми, яка зберігає об’єм крові, але гірше справляється з перенесенням кисню — і з’являється задишка.

Зміни калу

Кров в калі — самий головний сигнал тривоги, помітивши який, варто якомога швидше бігти до лікаря. Але варто звертати увагу і на інші зміни: наприклад, змінився діаметр випорожнень. Якщо вони стали більш тонкими, це також може бути ознакою хвороби що розвивається: поліпи, що ростуть всередині кишки, заповнюють її об’єм і в підсумку форма нашого калу змінюється.

Голос Сокальщини на GoogleNews