Цікаво знати

Коротко про Червоноград

Контингент вихованців Червоноградського гірничобудівельного ліцею  це не лише студенти з самого Червонограда, а й навколишніх міст і сіл Сокальського та Радехівського районів. І хоча ще до вступу у цей навчальний заклад "іногородні" не раз бували у шахтарському місті, але що вони знають про Червоноград, його історію? Тому для першокурсників ліцею було проведено цікавий і пізнавальний виховний захід "Місто, у якому ми живемо". Ініціаторами й реалізаторами ідеї виступили вихователі гуртожитку ліцею Марія Іщук, Мар’яна Борецька, Марія Мандзяк та бібліотечні працівники філії №9 м. Червонограда Ірина Суворова й Ольга Бондарчук. Останні, зокрема, підготували виставку видань про Червоноград, також представляли збірки творів місцевих авторів.

Давня історія Кристинополя-Червонограда –  тема виступу старшого наукового співробітника музею історії релігії (палац Потоцьких) Галини Гриник. Як і кожне місто, Кристинопіль-Червоноград має свої легенди, оповиті таємничістю. Інколи важко з’ясувати, де реальність, а де вигадка. Особливе враження справила на студентську юнь розповідь про нещасливе кохання Станіслава Щенсного-Потоцького і Гертруди Комаровської.

А про сучасну історію міста, будівництво шахт, освоєння вугільних пластів, важливість робітничої(!) гірничої професії розповів шахтар, один з перших випускників цього навчального закладу Олег Вовків.

Історичними фактами, художнім словом, піснями говорили про Червоноград, його минуле, сьогодення і майбутнє студенти ліцею Роман Кривий, Марія Фуц, Андрій Гарбовський, Катерина Василишин, Олег СмальСтоцький, Андріана Дячок та інші. Блискуче аранжування забезпечили музкерівники Іван Рак, Леся Рак, Галина Климчук.

У Червонограді учні, студенти не тільки навчаються. Тут можна реалізовувати свої творчі здібності та задатки у художньомистецьких студіях, гуртках, літературних об’єднаннях. Підтвердженням цьому  виступ юнацького ансамблю східного танцю "Ельміра" (художній керівник  Алла Мельник).

Вірші про Червоноград, шахтарів читали члени літературномистецького об’єднання "Третій горизонт" Ольга Голузинець, Ігор Дах, Мар’яна Правдолюбенко, яка, до речі, викладає українську мову і літературу у ліцеї.

Втім, цей день Червонограда неодмінно стане історією. І в майбутньому сьогоднішні студентипершокурс•ники розповідатимуть прийдешнім поколінням про історію міста, використовуючи нові факти, нові цікаві деталі.

Тарас ЛЕХМАН,
м. Червоноград.

Голос Сокальщини на GoogleNews