Цікаво знати

Малопольська ніч науковців у Кракові

У складі делегації науковців, учнів та студентів Львівщини я взяла участь у Міжнародному проекті "Малопольська ніч науковців-2015" (м. Краків, Республіка Польща). Цей захід передбачав ознайомлення з науковими установами Малопольського воєводства, участь в наукових експериментах, дослідах, презентаціях, перегляд науково-популярних фільмів, відеороликів, демонстрація досягнень у галузях фізики, енергетики, інженерії, механіки, комп'ютерних наук, робототехніки, екології, енергозбереження тощо. Щороку в ньому беруть участь майже 50 тисяч учасників. Цьогоріч такі заходи проводяться вже вдев'яте.

У рамках проекту учасники з України відвідали навчальні корпуси, аудиторії, лабораторії Вищої школи права і адміністрації, де побачили комплекс сонячних енергоустановок для зарядження електромобілів. Наступного дня учні та керівники груп побували в Краківській гірничо-металургійній академії. Під час презентації довідалися про структуру цього закладу, напрямки освітньої та наукової діяльності, основні спеціальності, умови навчання та дозвілля студентів.

З пізнавальною екскурсією ми побували в історичній перлині Старого Кракова – Вавельському замку, відвідали королівський храм св. Станіслава, Палац польських королів, Маріацький костел та здійснили пішу екскурсію найвидатнішими пам'ятками Краківського середмістя. Усіх присутніх вразили цікаві історії, оповіді та історичні факти, пов'язані з королівським містом, давньою столицею Речі Посполитої. Місто приваблювало своєю красою, архітектурними комплексами, безліччю туристичних цікавинок та неповторною атмосферою.

Програмою "Малопольської ночі науковців" передбачено безліч заходів, зокрема й перегляд науково-популярного документального фільму про життя на дні океану "Наутіліус-2015" у 3d форматі. Присутні оглядали коралові рифи, життя глибоководних риб та інших морських мешканців. А зустріч у кінотеатрі "Kijow. Centrum" розпочалася виступом представника Міністерства закордонних справ Республіки Польща та відзначенням кращих учасників конкурсу малюнку про проект "Малопольська ніч науковців-2015". Це ще раз підкреслює велику увагу з боку владних та представницьких органів до заходів щодо популяризації науки серед учнів та молоді. Приємно було й те, що делегацію від України вітали на форумі особливо тепло і привітно, наголошуючи на тому, що вже вдруге Львівщина бере участь у Ночі Малопольській.

Завершальним було знайомство з лабораторіями Краківського інституту ядерної фізики та демонстрація приладів для вимірювання різних видів випромінювання. Бажаючі могли переглянути фільм "Еверест" в кінотеатрі "Київ".

Учасники форуму віддали шану Михайлові Вербицькому, авторові музики Гімну України, який похований у селі Млини (Польща). На могилу видатного композитора, священика, відомого українського громадського діяча делегація від України поклала квіти і виконала Гімн "Ще не вмерла Україна".

Делегація висловила подяку польській стороні за теплий та щирий прийом, високий рівень проведення заходів та гостинність, а організаторам – Іванні Бородчук, Іванові Кульчицькому, Галині Бакун, опікунам та керівникам груп – за залучення до спільного наукового проекту.

Вірю, що майбутнє України – за новим освіченим поколінням, яке здобуває міжнародний європейський досвід у розробці прогресивних проектів, планів, схем. Майбутнє за тими, хто не стоїть на місці, а нестримно прямує вперед.

Світлана МУСІЙ, директор Сокальської Малої академії наук учнівської молоді, учасник Міжнародного проекту "Малопольська ніч науковців-2015".

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews