Цікаво знати

Молоко може бути небезпечним!

На Сокальському ринку молоко в основному продають з приватного сектора. Його якість залежить від стану здоров’я та умов утримання корів, їх доїння, транспортування та багатьох інших факторів. Тому працівники лабораторії ветсанекспертизи постійно контролюють і наглядають за якістю молока і молочних продуктів.

Та, на жаль, існують несанкціоновані місця торгівлі молоком, коли не проводиться його ветеринарносанітарна експертиза. Зупинити раз і назавжди вуличну торгівлю у невстановлених місцях можливо лише за умови спільних дій міської влади, правоохоронних органів, ветеринарної і санітарної служб. Тому при Сокальській міській раді створена спеціальна рейдова бригада, яка щодня виходить у місця несанкціонованої торгівлі молоком та молочними продуктами. Своєрідна торгівля цими продуктами розгорнулась між багатоповерхівками по вул. Героїв УПА №№ 25, 27, 46. Тут молоко продають із лавочок, землі, бордюрів, без жодних ветеринарних документів. Чому продають тут, а не на ринку?

Основна з причин стихійної вуличної торгівлі  це низька та сумнівна якість молока і молокопродуктів, які забракував ветеринарно-лабораторний контроль або воно походить від хворих корів. Для кращого "сервісу" молочники навіть пропонують тару  пластикові пляшки одноразового використання, які підбирають під крамницями та в контейнерах для сміття.

Молоко є ідеальним середовищем для розмноження мікроорганізмів. При цьому, якщо у нього потрапляє патогенна флора, воно може стати причиною інфекційних захворювань. Зокрема, молоко від хворої на мастит корови, який може бути викликаний не тільки стафілококами, але й гемолітичним стрептококом, спричиняє у людини захворювання на ангіну та скарлатину. Молочні продукти можуть стати джерелом зараження туберкульозу. Туберкульозні бактерії потрапляють у молоко корови якщо вона хворіє на будьяку форму туберкульозу. Водночас зареєстровані випадки фальсифікації як молока (водою, крохмалем, содою), так і молочних продуктів (зокрема сметани  кисломолочним сиром та крохмалем).

Тому закликаємо вас не вживати продукцію зі стихійних ринків, цікавитись у продавців чи мають ветеринарну довідку, в якій зазначено дослідження корів на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз та субклінічні форми маститів, а також експертний висновок, який видає ветеринарний спеціаліст на ринку після проведення ветсанекспертизи. Звертайте увагу на посуд, в якому реалізують молочну продукцію. Відповідно до ветеринарносанітарних правил молоко, масло, сметана, сир повинні продавати в чистому посуді  скляному, глиняному, глазурованому, алюмінієвому, емальованому, щільно закритому кришками.

Вуличну торгівлю зможемо ліквідувати тільки тоді, коли люди зрозуміють, що це продукція небезпечна і, купуючи її, можна отруїтися чи нашкодити власному здоров’ю.

Галина ЯСЬКІВ,
головний спеціаліст, інспектор ветеринарної медицини у Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews