М’яка і гладка шкіра – мрія будь-якої дівчини. Дами видаляють волосся з більшої частини свого тіла, і все заради краси. Природно, методів епіляції існує дуже багато. Хтось вважає за краще використовувати бритви. Деякі застосовують електричні епілятори. Інші ж збирають гроші на лазерне видалення волосся.
Однак найпопулярніші методи депіляції – шугарінг і віск. Майстри зазвичай працюють в різних техніках і з різними матеріалами. Але який спосіб вибрати? І в чому різниця між цукровою пастою і воском?
Шугарінг: особливості, переваги та недоліки
Шугарінг – це популярний спосіб позбавлення від небажаного волосся за допомогою спеціальної цукрової пасти. Він вважається одним з найдавніших в косметології. Є думка, що використовувати розтопленим цукор для депіляції почала ще давньоєгипетська цариця Нефертіті. З Єгипту спосіб перекочував в багато східні країни, а після – і в Європу.
Сьогодні для шугаринга використовується не розтоплений цукор, а спеціальна паста. Вона м’яка, еластична, але головне – не втрачає консистенції і не перетворюється в тверду карамель. До її складу входять зволожуючі і живильні компоненти, корисні масла і екстракти.
Сам процес цукрової депіляції виглядає так:
- Майстер очищає шкіру, протирає її знежирюючими і антисептичними засобами. Після – завдає спеціальний тальк, який забезпечить хороше зчеплення волосків і пасти.
- Далі починається процес видалення волосся. Є кілька технік. Мануальна передбачає роботу виключно руками. Майстер наносить пасту і зриває її за допомогою пальців. У шпательного техніці для таких цілей використовують спеціальний шпатель. У бандажної – бандаж з тканинних або бавовняних смужок. У всіх трьох випадках паста наноситься проти росту волосків, а знімається – по їх зростанню.
- Після депіляції на шкіру наноситься антисептик, заспокійливу і зволожуючий засіб.
Шугарінг має багато переваг. По-перше, мінімальна хворобливість. Серед усіх методів видалення волосся цей вважається самим безболісним (не рахуючи лазерного). По-друге, цукрова паста видаляє волоски по їх зростанню, що перешкоджає руйнуванню волосяних цибулин і вростання волосся під шкіру. Після процедури вони стають тоншими, світліше, ростуть повільно.
Також варто відзначити, що паста знімає ороговілі клітини шкіри. Відбувається легкий масаж і пілінг. Шкіра стає м’якою і гладкою. При цьому немає роздратування і почервоніння. Шугарінг підходить для депіляції всіх ділянок тіла.
Особливості воскової депіляції
Процес видалення небажаного волосся за допомогою воску схожий на шугаринг. Проходить він так:
- Шкіра очищається, дезінфікується. На неї наносять обезжириватель і спеціальний лосьйон.
- Далі майстер готує віск. Він підігріває його до певної температури в воскоплаве або на водяній бані. Наносять засіб за допомогою воскоплава або шпателя – проти зростання волосків. Коли суміш твердне, її різко знімають. Іноді для цих цілей використовують бандажні смужки з тканини або щільного паперу.
- Після депіляції шкіру очищають від залишків воску, протирають антисептиком, наносять зволожуючий лосьйон.
Перший плюс процедури – довговічний ефект. Шкіра залишається гладкою кілька тижнів. Також варто відзначити, що проходить депіляція досить швидко. У складі воску можуть бути зволожуючі компоненти і корисні екстракти. Як і цукрова паста, віск проводить легкий пілінг.
Мінуси – хворобливість і ризик алергічної реакції. Такий спосіб видалення волосків не підходить людям з чутливою шкірою. Також є ризик врослого волосся.
Вибір методу депіляції залежить від больового порогу клієнта. Велике значення має наявність алергій і чутливості до тих чи інших компонентів.