Цікаво знати

Ознаки зловживання вашою добротою і наївністю. Не ігноруйте їх! Поділіться та попередьте друзів

світлина – Red Maiden Art – Kate Evans

Криза чи співзалежність?

Швидше за все, ви знаєте найбільш очевидні ознаки психічного і емоційного насильства. Але коли вони неочевидні, важко відрізнити криза відносин від образливої ​​поведінки, пише The Hearty Soul.

Психологічне насильство – це, в першу чергу, спроби налякати, контролювати або ізолювати вас. Воно полягає в словах і діях кривдника, а також в його наполегливості в досягненні мети.

Ця людина може бути вашим чоловіком або романтичним партнером. Також він може бути начальником, родичем або навіть одним і тим же. Але ким би він не був, ви не заслуговуєте такого ставлення, і вашої провини в цьому немає.

Ось основні ознаки емоційного насильства. які не можна пропускати (і спускати).

Приниження, заперечення, критика.

Ця тактика покликана підірвати вашу самооцінку. Ось деякі приклади:

1. Навішування ярликів. Вас будуть називати дурним, неуспішним, бездарним, або ще чого гірше.

2. Безсторонні клички, які більше підходять домашнім тваринам. Він можуть бути більш-менш завуальованими. «Моя маленька свинка» або «Моя курочка» – все це зовсім не підходить в стосунках.

3. Вбивство “персонажа”. Це зазвичай має на увазі слово «завжди». Ви завжди спізнюєтеся, помиляєтеся, чавкаєте, неприємні і так далі. В основному, все це має на увазі, що ви не хороша людина.

4. Підвищення голосу. Крики і лайки покликані залякати і змусити вас почувати себе маленьким і незначним. Це може супроводжуватися маханням кулаками або метанням речей.

5. Заступницький тон. «Ой, мила, я знаю, що ти намагаєшся, але це просто не для твого розуму».

6. Публічне осміяння. Вони видають ваші секрети або висміюють ваші недоліки публічно.

7. Нехтування. Ви розповідаєте про щось важливе для вас, і вони кажуть, що це фігня. Мова тіла наприклад, закочування очей або посмішка, покликані доповнити це “повідомлення”.

8. «Жарти». Жарти можуть містити як правду, так і бути повністю вигаданими. У будь-якому випадку, це змушують вас виглядати нерозумно.

9. Сарказм. Коли ви заперечуєте, то вам стверджують, що дражнили і пропонують припинити сприймати все так серйозно.

10. Образи вашої зовнішності. Перед виходом з будинку вам кажуть, що зачіска жахлива, а наряд сидить мішкувато.

11. Приниження ваших досягнень. Ваш кривдник може сказати вам, що ваші досягнення нічого не значать, або навіть заявити, що своїм успіхом ви зобов’язані йому.

12. Відкладання ваших інтересів. Вам можуть сказати, що ваше хобі – це дитяча трата часу, або ви не вмієте робити це правильно. Насправді, вони вважали за краще б, щоб ви не брали участь в заходах без них.

13. Натисніть на кнопки. Як тільки ваш кривдник дізнається про щось, що вас дратує або ганьбить, вони пригадають це, і не один раз.

Контроль і сором.

Спроба змусити вас соромитися ваших недоліків – це ще один шлях до влади. Інструменти ганьби і контрольної гри включають:

1. Загрози – прямі і завуальовані. Наприклад, що “візьму дітей і поїду”, або просто “зараз як дам”.

2. Моніторинг місцезнаходження. Вони хочуть знати, де ви і наполягають, на тому, щоб ви негайно відповідали на дзвінки або повідомлення. Така людина може раптово приїхати, щоб подивитися, чи не на місці ви.

3. Цифрове шпигунство. Вони можуть перевіряти вашу історію інтернету, електронні листи, тексти і журнал викликів. Вони можуть навіть вимагати ваші паролі.

4. Одностороннє прийняття рішень. Вони можуть закрити спільний банківський рахунок, скасувати призначення вашого лікаря або поговорити з вашим босом без попередження.

5. Фінансовий контроль. Вони можуть відкривати банківський рахунок тільки на себе або змушувати вас просити гроші. Або вимагати звіту за кожну витрачену копійку.

6. Менторство. Довгі монологи про ваших промахах повинні показати вам, що ви ніхто.

7. Прямі замовлення і накази. Починаючи від «я хочу бачити на столі мій обід», або «перестань приймати таблетки». Від вас чекають, що все буде миттєво виконуватися, навіть якщо у вас інші плани.

8. Сплески. Істерики, щоб ви скасували поїздку з вашим другом або поставили машину в гараж, що супроводжуються тирадою про те, наскільки ви огидні.

9. Навіювання, як дитині. Вам будуть розповідати, що носити, що і скільки є, або з ким спілкуватися.

10. Награна безпорадність. Вони можуть зобразити, що не знають, як це зробити. Іноді легше зробити це самостійно, ніж пояснювати. Вони знають це і використовують.

11. Непередбачуваність. Вибухи люті з нічого, раптові мовчанки або образи, щоб ви відчували себе “на тонкому льоду”.

12. Догляд. У соціальній ситуації, йдучи, ви захищаєте себе. Будинки це інструмент, який не дозволяє вирішити проблему і є маніпуляцією.

13. Використання інших. Вам можуть заявити, що ви – божевільний або параноїк, у формі – “всі думають, що ви божевільний” або “всі говорять, що ви параноїк”.

Звинувачення, осуд і відмова.

Така поведінка виходить через невпевненість. Вони хочуть створити ієрархію, в якій вони знаходяться зверху, і ви перебуваєте внизу. Ось приклади:

1. Ревнощі. Вас підозрюють у флірті або обмані.

2. Віддзеркалення. Вам кажуть, що ви доводите до сказу і змушують виправдовуватися ні за що.

3. Заперечення того, що відбувається. Порушник заперечує, що був спір або договір. Це називається газлайтінг. Це має змусити вас поставити під сумнів свою власну пам’ять і розсудливість.

4. Нав’язування почуття провини. Вони можуть сказати щось на кшталт: «Я стільки роблю для тебе, а ти невдячний».

5. Звинувачення за реакцію. Абюзери знають, як вас засмучувати. Але як тільки ви реагуєте, ви стаєте винуватим.

6. Заперечення провини. Коли ви скаржитеся, кривдник все заперечує, навіть одну думку про те, що винен.

7. Звинувачення у зловживаннях. Вони кажуть, що у вас проблеми з гнівом і контролем, і видають себе за безпорадну жертву.

8. Банальність. Коли ви хочете поговорити про свої хворобливі відчуття, вони звинувачують вас в надмірної реакції і роздуванні проблеми.

9. Розмови про відсутність почуття гумору. Якщо вам не сподобається злісна жарт про вас, вам повідомлять, що у вас погано з почуттям гумору.

10. Ви – проблема. Що б не трапилося в їхньому житті, це ваша вина. Ви недостатньо підтримуєте, недостатньо робите або засунули ніс туди, куди не треба.

11. Знищення і заперечення. Вони можуть розбити екран вашого телефону або «втратити» ключі від вашого автомобіля, а потім заперечувати це.

Емоційна зневага і ізоляція.

Абюзери схильні ставити свої власні емоційні потреби на перше місце. Багато спробують посварити вас з людьми, які підтримують вас, щоб ви були більш залежні від них. Вони роблять це шляхом:

1. Вимога поваги. Ніяка критика не залишиться безкарною, вас постійно будуть змушувати вибачатися. Але це вулиця з одностороннім рухом.

2. Вимкнення зв’язку. Вони будуть ігнорувати ваші спроби бесіди особисто, по тексту або по телефону.

3. Ігнор. Вони будуть дивитися в бік, коли ви говорите, або робити вигляд, що вас і зовсім не існує.

4. Утримання від спілкування. Всякий раз, коли у вас є плани піти кудись, вони затримують або просять вас не йти.

5. Спроби встати між вами і вашою родиною. Вони розкажуть членам сім’ї, що ви не хочете їх бачити або придумати причину, чому ви не можете відвідувати сімейні торжества.

6. Невдоволення. Вони можуть відмовитися від сексуальних відносин, щоб покарати вас або змусити вас щось зробити.

7. Нехтування. Вони відмахуються від вас, змінюють тему або просто ігнорують вас, коли ви хочете поговорити про відносини.

8. Настроювання інших проти вас. Вони розкажуть співробітникам, друзям і навіть вашій родині, що ви істеричні і неврівноважені.

9. Ігнорування прохань. Коли ви просите допомогти, вам скажуть, що світ не обертається навколо вас.

10. Перебивання. Ви говорите або пишіть іншим людям, але вас без кінця відволікають, перетягуючи увагу на себе.

11. Байдужість. Вони бачать, що ви боїтеся, плачете або хворі, і нічого не роблять.

12. Оскарження ваших почуттів. Незалежно від того, що ви відчуваєте, вони скажуть, що ви вдаєте, перебільшуєте або брешете.

Співзалежність.

Зовсім відносини – це коли все, що ви робите, це реакція на поведінку вашого кривдника. І вони потребують вас, щоб підвищити свою самооцінку. Ви забули, як жити по-іншому. Це порочне коло нездорової поведінки. Ви співзалежності, якщо ви:

1. Не вельми задоволені відносинами, але боїтеся шукати альтернативу.

2. Послідовно нехтуєте своїми потребами заради того, щоб допомогти вашому партнерові.

3. Часто шукаєте схвалення вашого партнера.

4. Дивіться на себе очима свого кривдника, ігноруючи свої власні інстинкти.

5. Давайте себе в жертву, щоб догодити іншій людині, але він не відповідає взаємністю.

6. Вважаєте за краще жити в нинішньому стані хаосу, ніж бути самотнім.

7. прикушує мову і пригнічуєте свої почуття, щоб зберегти мир.

8. Берете на себе відповідальність за те, що зробили вони.

9. Захищаєте свого кривдника, коли інші вказують вам на те, що відбувається.

10. Намагайтеся «врятувати» їх від себе.

11. Чи відчуваєте себе винуватим, коли відстоюєте себе.

12. Думаєте, що заслуговуєте такого ставлення.

13. Чи вірите, що вас ніколи не полюбить ніхто інший.

14. Чи змінюєте свою поведінку у відповідь на почуття провини; ваш кривдник говорить: «Я не можу жити без вас», тому ви залишаєтеся.

 

Що робити?

Якщо ви піддаєтеся психічному та емоційному насильству, довіряйте своїм інстинктам. Знайте, що це неправильно, і вам не обов’язково так жити. Якщо ви боїтеся фізичного насильства, телефонуйте 911 або місцевим службам екстреної допомоги.

В іншому випадку ваш вибір зводиться до специфіки вашої ситуації. Ось що ви можете зробити:

Прийміть, що зловживання не є вашою відповідальністю. Не намагайтеся розмовляти з кривдником. Ви можете допомогти, але навряд чи абюзери поміняють модель поведінки без професійної консультації. Це їх відповідальність.

Намалюйте і встановіть особисті кордони. Скажіть собі, що не будете реагувати на провокації або вплутуватися в суперечки. Дотримуйтеся їх.

Вийдіть з відносин або обставин. Якщо можливо, спаліть всі мости. Дайте зрозуміти, що все скінчено і не озирайтеся назад.

Дайте собі час зцілитися.

Голос Сокальщини на GoogleNews