Цікаво знати

Друковані штампи – види й особливості

Печатка – одне з найдавніших винаходів, придумане людиною для того, щоб відзначати права власності на худобу, особисті речі, посуд. Вона – необхідна умова для роботи багатьох структур і організацій, фізичних і юридичних осіб.

Види штампів за призначенням

Друк – це об’єднана назва пристрої з кліше і оснащенням. Кліше являє собою пластину з дзеркальним відображенням відбитка, тоді як оснащення – корпус, що утримує кліше. Печатки можуть мати безліч різновидів, виготовлених за стандартними параметрами та на замовлення.

Основна класифікація проходить за призначенням:

– Приватні підприємці, фізичні особи. Згідно з вимогами законодавства України, печатку для приватного підприємця повинна мати кліше розміром 30 – 50 міліметрів, містити інформацію про форму власності, адресу, повній назві.

– Комерційні компанії, організації. Зазначаються назва підприємства, форма власності, адреса, код. Використання різних елементів захисту допускається за бажанням.

– Медичні установи, лікарі. Містять важливу інформацію про заснування та лікаря, опціонально – герб України. Найчастіше такі штампи виготовляються згідно з вимогами медустанови.

– Державні структури. Печатки, призначені для держструктур, називають гербовими. Вони виготовляються строго з круглим кліше із зображенням державного герба по центру та інформацією про держоргані по периметру.

– Нотаріуси. Нотаріальні штампи повинні мати державний герб, фразу “Приватний нотаріус”, інформацію про нотаріальному окрузі, повному імені та затверджені елементи захисту.

– Адвокати. Вказується вид діяльності, інформація про свідоцтво, повне ім’я.

– Архітектори, експерти, інженери. Обов’язковою вмістом печатки є прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер і номер кваліфікаційного сертифіката.

Особливості форм штампів

Печатки можуть можуть бути трикутними, круглими або прямокутними, мати чорний, червоний, фіолетовий, синій, зелений кольори відбитка, різнитися розміром, способом виготовлення і типом оснащення. Найбільш надійними є штампи в дерев’яному або металевому корпусі, виготовлені за допомогою лазерного гравірування, або по флеш-технології. Такі печатки характеризуються більш якісним відбитком, можливістю відтворення дуже дрібних фрагментів, довговічністю.

Голос Сокальщини на GoogleNews