Деякі з цих звичок погіршують нашу пам’ять на деякий час, а ось деякі можуть збільшити ризик депресії і навіть хвороби Альцгеймера
Наша здатність засвоювати нову інформацію та обробляти вже наявну, придумувати оригінальні способи вирішенню завдань та генерувати креативні ідеї — все це залежить не тільки від рівня вродженого інтелекту. Режим дня, харчові звички і навіть наш смартфон — все це впливає на наші когнітивні здібності. Перевірте, чи немає у вас пристрасті до цих некорисних задоволенням — і перегляньте свої звички.
Перегляд серіалів
Ні-ні, справа не в тому, що серіали «отупляють», а «мило» — це розвага не для самих інтелектуальних верств населення. Найчастіше серіали ми дивимося вечорами, і підніміть руку ті люди міцної волі, у яких вистачає сил обмежитися однією серією. Зазвичай, якщо фільм по‑справжньому цікавий, ми дивимося до упору — і найчастіше на шкоду сну. А відмова від нічного відпочинку вже серйозно впливає на наші когнітивні здібності — і, на жаль, не в кращу сторону. Одноразове зменшення звичного годині сну навіть на одну годину негативно впливає на роботу мозку, а якщо це відбувається регулярно, не тільки знижуються когнітивні здібності, але і зростає ризик депресії.
Любов до фаст-фуду
Від нездорової їжі, багатої швидкими вуглеводами, цукром і особливо транс-жирами, страждає не тільки наша талія і здоров’я: регулярне харчування фаст-фудом погіршує пам’ять, увагу і швидкість реакцій. Як показали результати дослідження фахівців з Університету Сіднея, навіть п’ять днів вживання нездорової їжі вже серйозно погіршують наші когнітивні здібності.
Сидячий спосіб життя
Всього один тиждень без фізкультури або прогулянок — і ми починаємо гірше справлятися з повсякденними завданнями, наша пам’ять погіршується, а увага слабшає. На щастя, якщо ми вчасно не зрозуміємо і повертаємо спорт у своє життя, робота мозку відновлюється. А якщо ми постійно ведемо сидячий і малорухливий спосіб життя, ми серйозно підвищуємо ризик депресії і хвороби Альцгеймера.
Недостатньо яскраве освітлення
Якщо ви звикли до сумерків і віддаєте перевагу тьмяному світлу і неяскравій лампі, у нас для вас погані новини. Як показали результати дослідження, проведеного фахівцями університету штату Мічиган, тривале перебування в погано освітлених приміщеннях може фізично змінити структуру мозку і вплинути на здатність зятовувати й обробляти інформацію. Так що саме час змінити лампочки на більш яскраві!
Багатозадачність
Здатність вирішувати кілька справ одночасно може бути дуже зручною, особливо для членів нашої сім’ї або колег, але якщо не давати собі можливість відпочити і розслабитися, в підсумку може сильно постраждати і пам’ять і когнітивні здібності. Фактично постійне існування в режимі багатозадачності — це тривалий і сильний стрес, а він, як відомо, дуже шкідливий для нашого мозку.
Алкоголь
Так, нічого нового, але ми вважаємо своїм обов’язком ще раз нагадати: чим більше ми пємо, тим гірше працює наш мозок. І таким «вважається» навіть келих пива за вечерею. Краще випийте склянку води або зеленого чаю.
Перепрацювання
Від чотирьох до шести годин — ось скільки часу протягом одного дня ми здатні концентровано і ефективно працювати без шкоди для результату і шкоди для свого здоров’я. І будь-які перепрацювання, особливо якщо вони відбуваються регулярно, в підсумку йдуть нам і нашій роботі на шкоду: напружуючись сьогодні, ми «займаємо» розумову енергію у себе ж завтрашнього. Нічого хорошого!