Цікаво знати

Як правильно харчуватися для свого здоров’я?

Для того, щоб організм був здоровим, необхідно правильно харчуватися. Як правило, причиною складання неправильного раціону є відсутність у ньому різноманітності продуктів.

Складаючи меню, важливо кожен продукт підбирати таким чином, щоб він містив у собі необхідні харчові речовини, вітаміни і мікроелементи, тобто повинен підтримуватися їх баланс в організмі. Наприклад, є люди, які не вживають в їжу м'яса, але при цьому їдять тільки хліб і хлібобулочні вироби, а також крупи у вигляді відварених каш. У результаті такого харчування баланс корисних речовин, які надходять в організм, порушується і тоді чогось починає бракувати, що може призвести до хвороби. Про те, як правильно харчуватися і складати свій раціон, зможе розповісти кулінарна пізнавальна програма для всієї родини. Наприклад, часто дорослі люди перестають вживати молоко. І це теж неправильно, адже воно містить у своєму складі вітаміни і амінокислоти, а також відрізняється високою поживністю. Крім цього, воно має ще й лікувальними властивостями, так як здатне виводити шлаки з організму. При цьому такі молочні продукти, як сир, вершки, сир, кефір і кисле корисні в будь-якому віці, тому їх також важливо включати в свій раціон. Не варто виключати з меню рибу, так як вона містить в собі багато білків і вітамінів і вона малокалорійні. До того ж вона відмінно засвоюється. Її краще вживати у відвареному вигляді, при цьому вона може бути, як річкової, так і морської. Дуже цікава книга на польській мові "Про ваше здоров'я". В перекладі збережено не весь оригінал, тому радимо піти на http://polski.org.ua/.

Другий не менш важливий рада – не варто переїдати, тобто, приймати їжу необхідно в помірних кількостях. Багато хто вважає, що невелика переїдання може привести до ожиріння. Насправді невелике перевищення споживаних калорій понад норму щоденно призведе до збільшення ваги. Ті, хто знижує кількість споживаної їжі, прагнучи схуднути, тим самим порушують обмін речовин, що призводить до постійної сонливості і втрати працездатності. Головне правило – це кількість споживаних калорій має бути еквівалентно витраченим. Найбільш оптимальний варіант, коли раціон збалансований і ведеться активний спосіб життя. Третя порада – не варто порушувати режим харчування, так як при безладному прийомі їжі органи травлення перестають правильно функціонувати, що загрожує розладами шлунково-кишкового тракту. Вченими було доведено, що найбільш оптимальний інтервал між прийомами їжі має бути не менше 4 годин і бажано це робити в один і той же час.

Голос Сокальщини на GoogleNews