Як дотримуватися гігієни порожнини рота після імплантації зубів? Як уникнути ускладнень і максимально продовжити термін служби конструкції?
З цими питаннями ми звернулися до провідних експертів в області естетичного безметалове протезування зубів, протезування на імплантатах стоматологічної клініки в Києві Кью Клінік.
У вирішенні цього питання важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря-стоматолога. Необхідно пам’ятати, що, саме, на ділянках, де стоять протези, ризик захворювання на пародонтоз вище, ніж там, де стоять власні зуби.
1. Здійснюємо правильне і регулярне чищення.
При знімних протезах, імпланти чистять окремо. Для цього проводять чистку зубною щіткою вертикальними і круговими рухами два рази в день. Можна використовувати спеціальні волоті або зубну нитку. Особливо ретельно піддаються обробці місця з’єднання вироби з незнімним протезом.
Чистку міжзубних просторів можна виробляти іригатора – струмінь під тиском добре видаляє залишки дрібної їжі. Крім того, здійснюється масаж ясен, покращуючи кровообіг.
2.Імпланти, як і власні зуби, потрібно полоскати звичайною водою або використовувати спеціальні рідини, що продаються в аптеках.
3. Для перевірки наявності патологій і запалення ясен, для визначення стану конструкції необхідно 2 рази на рік відвідувати стоматолога з метою профілактики.
У перші тижні, після установки імпланта, необхідний особливий ретельний догляд. За цей час конструкція повинна прижитися в порожнині рота.
- Рекомендовано приймати м’яку їжу, багату вітамінами.
- Обмежити до мінімуму прийом твердої їжі (або перетирати до стану пюре).
- Жувати на протилежному боці, щоб уникнути перевантаження імпланту протягом 3-х днів.
- Не зачіпати імплант щіткою.
- За рекомендацією лікаря полоскати рот антисептичними розчинами або застосовувати спеціальні ванночки для рота.
Особливо ретельно доглядати за конструкціями потрібно людям, які мають певні захворювання, у яких імпланти приживатися будуть довше.
До груп ризику належать:
- Ослаблений імунітет.
- Алергія.
- Цукровий діабет.
- Наркоманія.
- Алкоголізм.
- Куріння.
- Сильний стрес.
- СНІД.
Термін служби імплантів залежить не тільки від об’єктивних факторів (якість матеріалу, професіоналізм фахівця), а й від суб’єктивних, залежать від пацієнта (дотримання гігієни, своєчасне відвідування лікаря, наявність шкідливих звичок).