Цікаво знати

Питання розвитку геліоенергетики на території України

Вихідна потужність сонячних електростанцій країни в залежності від розташування фотоелектричних панелей здатна досягти величини 1050-1350 кВт⋅ч на 1 кВт встановленої потужності. Найближчим часом альтернативні поновлювані джерела енергії будуть здатні компенсувати до 80% загального обсягу енергоспоживання.

Перехід до геліоенергетики обумовлений, в тому числі, і здешевленням вартості обладнання для сонячної генерації. Прогнози на цей рахунок робляться постійно, однак з розвитком технологій вони виявляються неспроможними. В даний час вважається реальною до 2030 року величина витрат в 75 євроцентів і 70 євроцентів на 1 Вт відповідно для будівництва наземних та дахових сонячних батарей.

Електрична енергія ще довго буде залишатися оптимальним видом енергії для використання, зберігання і передачі. Саме ця обставина гарантує в подальшому збільшення попиту на фотоелектричні панелі.

Безумовно, більш вигідним використання фотопанелей є для жителів заміських приватних будинків, де площа даху на одну людину значно більше, ніж в міській багатоповерхівці.

Одним з предметів обговорення є наявність перспектив для переходу на сонячну енергію промислових підприємств. При розгляді даного питання слід враховувати такі фактори, як вартість «звичайної» електроенергії, рівень «зеленого» тарифу, величина споживання енергії окремо взятого підприємства, віддаленість споживача енергії від джерела енергії.

«Зелений» тариф на території України діє до 01 січня 2030 року та є тимчасовим заходом, що застосовується державою для стимулювання геліоенергетики. Згідно з цим тарифом держава повинна знизити до мінімуму або навіть взяти на себе витрати на підключення геліоелектростанцій і максимально полегшити цей процес для фізичних та юридичних осіб – потенційних власників систем генерації енергії. З огляду на стрімкий розвиток технологій в цій галузі і здешевлення вартості обладнання, є логічним висновок про те, що після закінчення терміну дії «зеленого» тарифу перешкоджати впровадженню геліоенергетичних систем та інших проектів альтернативної енергетики на території країни будуть тільки формальні обмеження.

До 2035 року планується збільшення частки поновлюваних джерел енергії до 21% від загального енергобалансу країни. Говорити про те, як прийти до такого показника, потрібно вже зараз. Звичайні люди і інвестори, держава, Європа і весь світ – ми повинні зробити все можливе, щоб разом прийти до чистого майбутнього.

Голос Сокальщини на GoogleNews