Цікаво знати

Розглянули насущні питання

 28 вересня відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації, яке вела голова РДА Наталія Карташова. Перед початком роботи вона поінформувала присутніх про проблемні питання, над якими довелося працювати останнім часом, та розповіла про чергову колегію ОДА, де основна увага приділялася готовності підприємств житлово-комунального господарства, паливного комплексу та автомобільних доріг області до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 рр.

 
З першого питання начальник відділу ЖКГ, цільових програм та розвитку інфраструктури управління економіки Сокальської РДА Михайло Бугай інформував про готовність територіально-господарського комплексу Сокальського району до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років. Доповідач зазначив, що підготовка котелень та житлового фонду залежить від стану розрахунків за надані житлово-комунальні послуги. На 1 вересня ця заборгованість складає 2848,6 тисяч гривень. Однак, завдяки вжитим заходам житлово-комунальне господарство району, до якого входять сім підприємств ЖКГ, установи бюджетної сфери, зокрема освіти, охорони здоров"я, культури, а також Сокальське та Червоноградське УЕГГ, філія "Сокальський райавтодор", готові до осінньо-зимового періоду. До початку опалювального сезону підготовлено 72 котельні, 17,9 км теплових мереж та 108 об"єктів соціально-культурного призначення (67 шкіл, 38 дитячих садочків, 3 лікарні). На котельні бюджетної сфери завезено 1548 тонн вугілля, при загальній потребі 2293 т. З певними труднощами зіткнулося МКП "Сокальтеплокомуненерго", яке має заборгованість 5032 тис. гривень за спожитий газ. Вона виникла в зв"язку з тим, що тарифи на послуги теплопостачання є нижчими від собівартості по всіх категоріях споживачів, зокрема, по населенню заборгованість з різниці в тарифах на послуги з теплопостачання становить 2453,3 тис. гривень. За вісім місяців поточного року у підприємства 1565 тис. гривень збитків. Та попри це, МКП "Сокальтеплокомуненерго" зуміло підготувати котельні та тепломережі до опалювального сезону. Для того, щоб забезпечити його надійну роботу взимку, потрібно встановити чотири коректори об’єму газу, а на котельні по вулиці Стуса, 6-А – котел КСВ-0,63, вартість якого 119 тисяч гривень. Доцільно також здійснити енергетичний аудит підприємства.
 
У КП "Сокальжитлокомунсервіс" провели комплексну підготовку 367 житлових будинків, з них 74 з централізованою системою теплопостачання. Зробили капітальний ремонт покрівлі у чотирьох житлових будинках та поточний – у 80, полагодили опалювальну систему у 70 будинках, а систему холодного водопостачання – у 91, промили опалювальну систему у 20 житлових будинках. 
 
У КП "Водоканал" замінили на аварійних ділянках 840 метрів водопровідних мереж та 100 метрів каналізаційних. Промили 550 метрів самоплинної каналізації в місті Сокаль, підготовили споруди та обладнання до роботи в осінньо-зимовий період. 
 
Готові до осінньо-зимового періоду 2012-2013 років ЖКГ Белза, Великих Мостів, Угнова та смт. Жвирка. 
 
Більш детальну інформацію по підприємствах, установах та організаціях району надали їхні керівники.
 
Першим мав слово директор МКП "Сокальтепло-комуненерго" Володимир Кіпень, який запевнив, що всі заходи, заплановані з підготовки як котелень, так і теплових мереж підприємства, виконані й ті готові до початку паливного сезону. Він зупинився на проблемах МКП, які можуть негативно вплинути на початок паливного сезону. Основні з них – введення в експлуатацію 4 коректорів об’єму газу, проведення енергоаудиту на підприємстві, встановлення енерго-зберігаючого котла на котельні по вулиці Стуса, 6. 
 
Володимир Кіпень також наголосив на іншій наболілій проблемі – це заборгованість населення. У МКП "Сокаль-теплокомуненерго" є 1800 абонентів, 180 з них мають борг по 2000 гривень і більше, що складає 991 тисячу гривень. Ще 70 тисяч гривень боргу числиться за споживачами Великих Мостів, хоч уже понад п’ять років місто централізовано не опалюється. На жаль, виконавча служба не допомагає повернути їх. Керівник повідомив, що нині у підприємства немає заборгованості по електроенергії, податках та заробітній платі. Однак по газу становить 5032 тис. грн. І ще не укладений договір на постачання голубого палива. У цьому році закінчився й термін ліцензії на постачання тепла, транспортування, надання послуг по теплопостачанню… 
 
– Підприємство, в основному, впоралося з підготовкою до осінньо-зимового періоду, – повідомив і директор КП "Сокальжитлокомунсервіс" Роман Мочульський. 
 
І, щоб не повторюватися, доповнив доповідача та зупинився на проблемних питаннях. Зокрема, це – заборгованість по абонентській платі. І просив виконавчу службу допомогти. Підприємство придбало за власні кошти бульдозер та підготувало техніку до зими. Р. Мочульський запропонував, аби місто мало кращі дороги, ніж зараз, створити бригаду з ремонту автомобільних доріг і придбати для неї необхідне обладнання. 
 
Виконало весь об’єм робіт з підготовки до зими й інше комунальне підприємство – КП "Сокальводоканал", і продовжує заміну трубопроводу на аварійних ділянках. Це підтвердив його головний інженер Степан Лагода. Проте є проблема з очисними спорудами: потрібно замінити трубопровід в галереї трубопроводів, яка є в аварійному стані. Кошторисна вартість цих робіт 200 тисяч гривень. 
 
– Газове господарство та всі його мережі готові до початку опалювального сезону, – запевнив членів колегії в. о. начальника філії "Сокальське УЕГГ" Юрій Федячко. Зараз працівники філії "Сокальське УЕГГ" проводять роботу з планово-технічного обслуговування населення. Є труднощі з перевіркою та очисткою димових та вентиляційних каналів. 
 
Філія "Червоноградське УЕГГ" надає послуги з газопостачання 17 сільським населеним пунктам Сокальщини та містам Великі Мости і Белз, обслуговує 348 км розподільчих газопроводів та 31 км газопроводів-вводів, які на 100% підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період. Працівники УЕГГ провели ревізію та обстеження газових мереж, перевірили їх на герметичність. Зробили профілактичний ремонт станції катодного захисту від корозії, відрегулювали та налагодили дієвий режим роботи обладнання ГРП, ШРП. Головний інженер цього підприємства Анатолій Докторевич, наголосив, що уже багато років існує проблема з газопроводом середнього тиску від ГРП звірогосподарства до Соснівки, на якому знаходяться три населенні пункти – Волсвин, Бендюга і Городище. Він затоплений, а у паводковий період під водою опиняється майже 8 км газопроводу. Виділені кошти для будівництва резервного. Станом на 27 вересня силами працівників філії "Червоноградська УЕГГ" збудовано 6 кілометрів 20 метрів газопроводу. До кінця жовтня вони закінчать весь обсяг робіт – це 7,2 км. Резервний газопровід забезпечить постачання газу до Бендюги і Волсвина. Наступного року завершиться його будівництво до Соснівки.
 
Сокальський РЕМ потурбувався про надійну роботу елетромереж та енергетичного обладнання в осінньо-зимовий період. Зокрема, зробили капітальний ремонт повітряних ліній, замінили 19,5 км проводів та 484 дефектних опор, пере-вантажених силових трансформаторів в селах Пристань, Волсвин, Ульвівок, Острів, Стремінь та м. Великі Мости.
 
Головний інженер Сокальського РЕМ Ігор Іщук відзначив, що нині є проблема з неякісним електропостачанням. В останні роки Сокальський РЕМ зосереджує свою роботу на розробленні проектів з розвантажувальних підстанцій та введення їх в експлуатацію. Торік включили три розвантажувальні підстанції, цьогоріч заплановано ще п’ять. Нещодавно завершили реконструкцію електромереж у с. Діброва, де встановили  чотири розвантажувальні підстанції. 
 
– Філія "Сокальський райавтодор" до зимового періоду готова на 90 відсотків, – сказав начальник виробничого відділу філії підприємства Ігор Бабський. – Основна проблема – відсутність піщаного кар’єру. Його доводиться везти з інших районів, зокрема, з смт. Добротвір. Заготовили 128 кубів піщано-соляної суміші та 200 тонн піску. Бракує коштів та людського ресурсу, через що техніка підготовлена на 90 %. Підготовлені пункти обігріву в Сокалі, Великих Мостах та Белзі. 
 
 Як підготувалася до роботи в осінньо-зимовий період Угнівська міська рада, розповів членам колегії заступник міського голови Ігор Мороз. Він детально проаналізував наболілі проблеми, які потрібно вирішити. 
 
Виступили начальники КП ЖКВ смт. Жвирка, міст Белз і Великі Мости – Володимир Абрашітов, Тарас Матвіяс і Орест Грицай, які розповіли, що зроблено до осінньо-зимового періоду. 
 
 Готові до опалювального сезону й всі заклади освіти. Головний спеціаліст відділу освіти РДА Іван Трескот не став перелічувати, що зроблено, а зупинився на проблемах: потрібно замінити котли в Бутинській та Себечівській школах. В першій уже розпочалися роботи з його встановлення, а до початку опалювального сезону сподіваються буде новий котел і у Себечівській. Ще потрібно розрахуватися за чотири газові лічильники. Добре було б встановити резервні котли в Княжівській та Стаївській школах. У всіх котельнях навчальних закладів та установ освіти проведено поточні ремонти та здійснюється випробовування систем опалення, проводиться навчання та атестація операторів котелень та підготовка документації на отримання пуску газу. Проведена державна повірка газових, теплових та водяних лічильників. У котельні завезено 1440 тонн вугілля, що складає 75% від загальної потреби…. 
 
Головний спеціаліст відділу культури та туризму РДА Наталія Якубишин розповіла, що в районі функціонує 160 установ культури. З них опалюється 80. Придбали також 27 тонн вугілля для бібліотек-філій, виготовили паспорти та акти готовності об"єктів культури до опалювального періоду. Передбачені видатки на оплату спожитих енергоносіїв, однак потрібні додаткові кошти на оплату за природний газ та оплату теплопостачання по ДШМ м. Сокаль. 
 
 В. о. головного лікаря КЗ СРР ЛО "Сокальська ЦРЛ" Ярослав Вітик повідомив, що відбувся тендер на закупівлю вугілля. В КЗ СРР ЛО "Сокальська ЦРЛ" провели промивку системи опалення туберкульозного відділу, частковий ремонт внутрішньої системи опалення та господарських приміщень центральної лікарні, поточно відремонтували приймальний покій інфекційного відділення, де замінили вікна та двері на енергозберігаючі. Те ж саме зробили у приміщенні поліклініки, виготовили проектно-кошторисну документацію на опалення ФАП у с. Перетоки, у Великомостівській лікарні замінили 30 метрів тепломережі та промили систему опалення. У Белзькій лікарні замінили частину тепломережі, частково відре-монтували перекриття даху корпусів лікарні. В Угнівському наркологічному відділенні відремонтували опалювальну систему…  Основна проблема – відсутність коштів. Їх немає, щоб придбати котел для лікарської амбулаторії загальної практики у селі Хлівчани і відновити опалення у ФАПах сіл Перетоки і Лешків. 
 
Співдоповідачі відповіли на запитання членів колегії.
 
Після обговорення прийнято відповідне рішення.
 
"Про підсумки проведення жнив та хід осінньо-польових робіт в агропромисловому комплексі Сокальського району" доповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігор Шайнога. Він зазначив, що у 2012 році господарську діяльність на території району здійснюють 3 приватні агрофірми, 8 приватних підприємств, 14 товариств з обмеженою відповідальністю, 86 фермерських господарств та 18 326 господарств населення. В сільському господарстві району працює 2000 чоловік. Середньомісячна заробітна плата за 8 місяців складає 1485 гривень. Під урожай 2012 року господарства району посіяли 55412 га сільськогос-подарських культур, що на 1187 га менше від запланованого. Невиконання прогнозованих площ посіву сільськогосподарських культур склалося за рахунок того, що ТзОВ "Лендком UA" не досіяло до плану 2134 га сільськогосподарських культур. 
 
Всіма категоріями господарств Сокальського району зібрано 31166 га зернових культур, намолочено 101393 тонн зерна, що на 3269 тонн менше, ніж минулого року. Проте збільшились посіви кукурудзи. Очікується виробити з урожаю 2012 року 103,7 тис. тонн зерна в заліковій вазі, що буде на рівні минулого року. Буряківники району зібрали 2382 га цукрових буряків, що становить 66,1% посіяних площ, накопали 100044 тонн цукрових коренів при урожайності 420 ц/га •та вивезли на переробку 82000 тонн солодких коренів. Сільгосппідприємства району викопали 6698 га та зібрали 120564 тонн картоплі та 685 га овочів і заготовили їх 16510 тонн.
 
Сільгосппідприємства використовували для посіву якісне насіння високих репродукцій (еліта, II репродукція), озимих зернових – 81,5%, що на 29,9% більше до 2011 року та ярих зернових – 92,2%, що на 38,2% більше, ніж торік. 
 
Для посіву під урожай 2013 року заготовили 92,3% озимих зернових високих репродукцій. Агроформування всіх форм власності посіяли 4780 га озимого ріпаку, що становить 140,1% до плану, 9255 га озимих зернових, в тому числі 6286 га озимої пшениці, 2462 га озимого ячменю та 507 га жита. 
 
На Сокальщині 17769 пайовиків віддали землю в оренду та уклали договори оренди. Площа орендованих земель становить 31, 3 тисячі гектарів. У цьому році очікувана орендна плата селянам за землю складає 14,5 мільйона гривень, а це 132 відсотки до рівня минулого року.
 
За очікуваними фінансовими результатами господарської діяльності у 2012 році галузь сільського господарства буде прибуткова. Очікується отримати 52 млн. грн. прибутку, це на 13,3 млн. грн. більше до рівня минулого року. Очікуваний рівень рентабельності 59,7%.
 
Члени колегії, вислухавши доповідача та обговоривши це питання, прийняли відповідні рішення.
 
Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews