Цікаво знати

Що можна подивитися влітку в Анкарі?

Це місто не належить до популярних турецьким курортам. Від Стамбула до нього їхати 4.5 години. В Анкарі живе близько 4 млн чоловік, і це адміністративний і культурний центр країни.

Столиця Туреччини є другим за величиною містом країни. Тут багато стародавніх мечетей і древніх будівель, що відрізняються архітектурою від Європи, а також пам’ятників римського періоду.

Коли краще їхати

Кінець весни і літо найбільше підходять для знайомства з містом. Літо, хоч і спекотне, сухе, але не дуже спекотне. Максимальна температура за літо дорівнює +30 ° C, тому туристичний сезон в цю пору року в самому розпалі. Сюди приїжджають сотні тисяч іноземних туристів. Життя тут вирує як гірський потік. А ось корінні жителі влітку намагаються звідси виїхати.

Пам `ятки міста

У літній сезон в місті можна подивитися буквально всі визначні пам’ятки міста. Наприклад, серед мечетей привертає найбільша з них: Коджатепе. Вона побудована на пагорбі влітку 1987 року. Висота її 50 м. Поруч з куполом височіють 4 мінарети. Внутрішнє оздоблення приміщення дуже багате, красиве. Вражають люстри з кришталю, прикраси з золота, вітражі, мармурові плитки. У комплексі знаходиться модель древньої мечеті Mescid-I Nebevi, дарованої королем Аравії в кінці минулого століття. Там же є конференц-зал, бібліотека.

Мечеть Асланхане давня, її називають ще «Левиним будинком», тому як на стіні поруч з нею розташовується кілька статуй левів. Зведена вона в 18 столітті на руїнах давньоримського собору з каменів, узятих з цієї будівлі.

Ця мечеть знаходиться поруч з фортецею Хісар, розташованої на вершині одного з пагорбів. Її стіни побудовані в 6-9 столітті.

Цікавий також музей цивілізацій Анатолії, заснований влітку 1921 року. Він розміщується в будівлях 15 століття. Колись це були ринок і караван-сарай. Бувалі туристи рекомендують відвідати музей мистецтв, в залах якого представлені твори художників, скульптором і ювелірів країни.

Не менш цікаві будуть для гостей Анкари:

  • мечеті Дженаби Ахмед Паші і Хаджі-Байрам;
  • Атакуле (оглядова вежа);
  • мавзолей Ататюрка;
  • парк молоді або Генчлік;
  • лазні, побудовані ще римлянами;
  • музей Рахмі Коча, де зібрані експонати, що розповідають про історію транспорту.

Для любителів познайомитися з природою столиці є багато парків з мальовничими алеями і фонтанами, озера Еймір і Гельдбаші. Анкара є джерелом пам’яток, хоча сама по собі не вважається туристичним центром Туреччини.

Голос Сокальщини на GoogleNews