Цікаво знати

Що потрібно виконати для якнайшвидшого освоєння космічного простору

Освоєння космосу – головне завдання, що стоїть перед людством

Виходець з України Макс Поляков вважає, що одним із головних завдань, що стоять перед світовим співтовариством, є підкорення космосу. Застосування нанотехнологій, світові досягнення в науці спрямовані на наближення цієї мети. Однак висока вартість космічного устаткування і послуги доставки вантажів – перешкоди, що обмежують дорогу до освоєння Всесвіту всім бажаючим. В даний час польоти космічних кораблів може дозволити собі тільки країна-член космічного клубу, яка витрачає мільйони бюджетних грошей для запуску ракети.

Сьогодні на навколоземну орбіту виведено велику кількість супутників, за даними liga.net – 2167, однак цей сектор не став ще загальнодоступним. Правда, приватні компанії роблять вже перші кроки у вивченні Космосу, прикладом можуть служити компанії Blue Origin або SpaceX.

Макс Поляков: освоєння Всесвіту залежить від ракет

Для зменшення витрат на запуск носіїв, виробники космічних кораблів не вносять зміни в їх розміри. Хоча супутники з кожним роком стають все менше по своїх габаритах. Підприємець Макс Поляков пропонує наступне вирішення питання, здатне істотно допомогти власникам космічної продукції. Ракета-носій не повинна стартувати до повного завантаження або збільшення вартості послуги доставки на орбіту.

Поки що висока вантажопідйомність ракети (наприклад, на рівні 22 тонн), і невелика вага супутника стає неможливим для старту. І хоча на світовому космічному ринку є ракети-носії з меншою вантажопідйомністю, для приватних компаній ця послуга недоступна через дорожнечу.

Макс Поляков, дивлячись в майбутнє, зі своєю компанією FireFly розробляє ракети-носії для невеликих супутників. Застосування унікальних інноваційних технологій дає можливість значно здешевити їх запуск. До своїх проектів він залучає провідні світові дослідницькі центри, в тому числі і українських фахівців. До початку наступного року FireFly буде готова вивести на орбіту легку ракету-носій Альфа і Бета з новими технологічними характеристиками. Запуск цих ракет значно зменшить тариф на доставку вантажу. Такий прогноз дає підставу для оптимізму.

FireFly Aerospace увійшла в число кращих аерокосмічних компаній

В даний час освоєння космосу стало основним трендом на ринку технічних досліджень та інновацій. Першими приватними компаніями, які здійснили запуск багаторазових ракетоносіїв, стали Blue Origin і SpaceX. Ракета Blue Origin створювалася для космічного туризму, а Falcon 9 – для доставки вантажів на сонячно-синхронні орбіти, однак цей носій розрахований на 22 тонни вантажу. На відміну від ракети Falcon ракети, розроблені FireFly значно компактніше, і можуть доставляти на низькі орбіти до 1 тонни вантажу, що значно здешевлює вартість послуги.

Влітку були проведені випробування двигуна носія Альфа, які пройшли всі випробування. В кінці року запланований старт першої ракети-носія легкого типу. Український підприємець з FireFly потрапив в дев’ятку космічних компаній, які візьмуть участь в реалізації проекту NASA «Артеміда», розрахованого на 10 років. Головним завданням FireFly стане доставка вантажів на орбітальну станцію.

Але на цьому Макc Поляков не зупиняється. Нещодавно в Дніпрі був відкритий R & D центр, який займається розробкою власного супутника і електрореактивних двигуна. Продукцією Макса Полякова вже зараз зацікавилися багато провідних аерокосмічні та приватні компанії, які мають вже готові до запуску супутники. Запуск Alpha стане першою сходинкою освоєння космічного простору.

Макс Поляков ставить перед собою величезні цілі, що стосуються реалізації програми з освоєння космосу, які будуть втілені найближчим часом.

Голос Сокальщини на GoogleNews