Цікаво знати

Сімейний лікар – майбутнє медицини в Україні

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося бувати в лікувальних установах або мати справу з лікарями. Медичні установи залишають, як правило, неприємні спогади, адже звертаємося туди, коли хворіємо, а радісного в такому випадку мало. Втім, люди в білих халатах завжди готові прийти на допомогу іншим. Кажуть, хороший лікар – це не професія, а покликання. І працювати в цій сфері можуть тільки люди, віддані своїй справі. Недарма Гіппократ казав, що лікар повинен мати погляд сокола, руки дівчини, мудрість змії і серце лева.

– Справжній лікар, перш за все, любить своїх пацієнтів. Щоб лікувати людей, потрібно добре знати свою справу, бути професіоналом і вміти швидко приймати мудрі рішення, – так вважає сімейний лікар Наталія Миколаївна Яворська.

Багатьох цікавить: чому сімейний лікар відрізняється від дільничного терапевта?

Перш за все, повноваження у нього набагато ширше – він не тільки встановлює діагноз, а й лікує. Саме сімейний лікар вирішує, коли необхідно помістити пацієнта в стаціонар, запросити на консультацію вузькопрофільного фахівця. Він повинен бути ерудованим, знайомим з досягненнями сучасної медичної науки, і застосовувати їх на практиці і завжди вміти надати невідкладну медичну допомогу. Знайти сімейного лікаря в Тернополі вам допоможе сервіс Doc.ua. Після пошуку лікаря і реєстрації на сайті у вас буде можливість зробити online запис до лікаря безпосередньо в вашому кабінеті. Рекомендуємо звернеться з питань до он-лайн консультанту, також уважно читати відгуки про лікарів.

– Лікарем працюю ось уже 35 років. Звичайно ж, в поліклініці значно кращі умови, які не може забезпечити медпункт на ділянці, адже тут можна не тільки отримати консультацію або напрямок, рецепт на ліки, а й пройти всі обстеження, – каже Наталя.

А починалося все з мрії допомагати людям. Ще з дитинства Наталя Миколаївна хотіла бути медиком.

– Я родом з Великих Борок. Батьки були вчителями, а старший брат – лікар. Від нього і «заразилася» ідеєю присвятити життя медицині. Хоча, пам’ятається, свого часу навіть хотіла вступати в музичне училище, адже добре грала на фортепіано. Але перемогла медицина. Так, в 1981 році я закінчила тернопільської медуніверситет, після чого в рідному селі працювала терапевтом, а потім – в районній поліклініці. Діти не пішли по моїх стопах, а я не нав’язувала їм свій вибір, адже знаю, яка це непроста робота, – каже співрозмовниця.
Сімейні лікарі працюють майже без вихідних.

Голос Сокальщини на GoogleNews