Цікаво знати

У Сокалі планують впроваджувати науково-педагогічний проект «Інтелект України»

Що це за проект, чим він відрізняється від звичайної шкільної програми та на інші питання батьків відповідали у вівторок в Сокальській НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4-ліцей» під час презентації проекту. Нещодавно, троє вчителів цієї школи їздили більш детально ознайомитись з проектом у Харків.

Даний проект реалізується в початковій школі на базі державних програм із різних навчальних дисциплін. До проекту розробники пропонують власний навчально-методичний комплекс (підручники – зошити з друкованою основою – посібники для вчителя), забезпечений комп`ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами). Учні початкових класів, які працюють за проектом, мають високий рівень мотивації до навчання, уміють працювати з інформацією.

Програма розроблялася таким чином, щоб врахувати вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв`язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об`єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

У кожній школі, яка є учасником науково-педагогічного проекту, школярі зможуть продовжити навчання за програмою "Інтелекту України" до випускного класу. У випадку ж переходу дитини з проектного класу до іншого, в т.ч. через сімейні обставини, переїзд тощо, дитина легко зможе увійти в навчальний процес і навіть з певною ймовірністю матиме переваги, використовуючи набуті навички та вміння.

Вартість усіх навчальних матеріалів для однієї дитини становить 195 грн. на місяць. Вартість матеріалів не підвищувалася кілька років і підвищення не планується. Перепідготовка вчителя і саме викладання – не оплачується.

У проекті враховано природні здатності молодшого школяра, вразливість його психіки, допитливість у пізнанні самого себе, схильність до імітації зразків поведінки дорослих, що зумовлює вплив програмового змісту не лише на інтелектуальний, а й на соціальний і особистісний розвиток учня. Таким чином у молодшого школяра формуються життєві навички, що сприяють соціальному, духовному та психічному здоров’ю:

уміння слухати;

уміння чітко висловлювати свої думки;

уміння відкрито виражати свої почуття, без тривоги і звинувачень;

адекватна реакція на критику;

уміння розуміти почуття, потреби і проблеми інших людей, виявляти допомогу й підтримку;

уміння бути «членом команди»;

уміння усвідомлювати власну унікальність;

позитивне ставлення до себе, інших людей;

уміння правильно виражати свої почуття;

установка на успіх;

уміння концентруватися на досягненні мети;

розвиток наполегливості й працьовитості.

Таким чином, батьки мають час визначитись до 1 квітня чи бажають подати заявку на участь дитини у відборі до даного класу. У Сокальському районі, на даний час, планують створити лише один клас, у якому навчатимуться від 20 до 30 учнів.

 

Галина Петрак

Голос Сокальщини на GoogleNews