Цікаво знати

Вбережіть своїх дітей від поліомієліту

З 2 лютого в Україні розпочалася вакцинація проти поліомієліту дітей інактивованою вакциною ІПВ, які які їх не отримували, в зв’язку з тим, що в Україні зареєстровано спалах поліомієліту ( 2 випадки паралітичного поліомієліту).

Ліків від цієї хвороби не існує, єдиний захист- щеплення. За інформацією Міністрства охорони здоров’я, станом на 1 січня 2022 року лише 80,1%  дітей  віком до 1 року  отримали  три дози щеплення віл поліомієліту. Найбільш вразливі до поліомієліту — діти  до 6 років. Поліомієліт може загрожувати невакцинованим, або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем  і навіть смертю впродовж кількох годин.

Поліовірус поширюються непомітно і швидко ( повітряно-краплинним та фекально-оральним шляхами) і дуже часто — без будь-яких симптомів. Ліків від поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби  є профілактичне щеплення.

Коли   і як вакцинують дітей від поліоміеліту?

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень  дитина  має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту:

– у 2 та 4 місяці від народження інактивованою поліомієлітною вакциною  (ІПВ)

– у 6 та 18 місяців, а також у 6-14років- оральною поліомієлітною  вакциною (ОПВ -краплі).

Шести доз вакцини необхідно і достатньо, щоби сформувати імунітет до поліомієліту на все життя.

Якими є симптоми поліомієліту?

Рухові розлади: сильний біль в уражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Невилікований параліч — найважчий симптом. пов’язаний із поліомієлітом, оскільки він може призвести до постійної інвалідності та смерті.

Грипоподібні симптоми: лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота та блювання. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків вірус поширюється найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу

Шановні батьки — перевірте чи отримала Ваша дитина всі необхідні щеплення від поліомієліту. Якщо якась із доз  пропущена, будь ласка, негайно зверніться до педіатра чи сімейного лікаря та надолужте дози, які ви пропустили.

Голос Сокальщини на GoogleNews