Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі”.
Відповідний законопроєкт №3908-1 у другому читанні підтримали 336 народних депутатів.
«З розвитком суспільних відносин наше законодавство потребує удосконалення, оновлення та відповідних змін. В тому числі, з огляду на те, що домашнє насильство перестає замовчуватись та бути «приватною справою», формується нетерпиме ставлення до цього явища – наше суспільство поступово відмовляється від існуючих стереотипів та укоріненої ними поведінки. Я переконана, що ухвалення цього Закону сприятиме розбудові суспільства вільного від домашнього насильства», – підкреслила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Згідно з ухваленими змінами, стаття 173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає, що вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису, – тягнуть за собою накладення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) або громадські роботи на строк від 30-ти до 40-ка годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Якщо ті самі дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з таких порушень, це тягнутиме за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн) або громадські роботи на строк від 40-ка до 60-ти годин, або адміністративний арешт на строк до 15-ти діб.
Катерина Павліченко також зауважила, що військовослужбовці, поліцейскі та інші правоохоронці за вчинення домашнього насильсва будуть нести відповідальність на загальних підставах, а не за дисциплінарними статутами або спеціальними положеннями.
Нагадаємо, Уряд виділив кошти на допомогу постраждалим від домашнього насильства. Вчора, 30 червня, під час чергового засідання Кабінету Міністрів було затверджено розподіл субвенції в розмірі 274,2 млн. гривень з державного бюджету місцевим бюджетам. Кошти будуть спрямовані на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
За рахунок субвенції планується утворити 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб та 40 мобільних бригад для підтримки постраждалих осіб.
Раніше у МВС презентували інтерактивну мапу допомоги жертвам домашнього насильства.
Департамент комунікації МВС України