Цікаво знати

Внутрішнє наповнення шафи-купе: вибираємо правильно, керуючись порадами фахівців

Крім зовнішнього вигляду, безсумнівно, важливим параметром є внутрішнє наповнення меблів. Успішно підібране внутрішнє оздоблення шафи-купе – гарантія функціональності і ергономічності гардероба, його місткості і зручності.

Фахівці, як правило, ділять внутрішній простір шафи на три частини: верхня, нижня і середня

Верхні секції рекомендують використовувати для зберігання сезонних і рідко використовуваних речей.

Середні секції – максимально використовувана частина – для зберігання одягу і нижньої білизни.

Нижні секції відводять під важкі негабаритні предмети – взуття, сумки, валізи.

Проте, неправильно говорити про якийсь стандартному наповненні шафи. Кожна модель цього універсального виду меблів може бути унікальною, сконструйованої відповідно до інтересів і потреб майбутнього власника.

І все-таки є деякі загальні правила, якими варто керуватися при виборі наповнення.

1. Кількість відсіків всередині шафи в ідеалі повинна дорівнювати кількості дверей, це гарантує максимально зручне і функціональне використання меблів.

2. Найбільш зручним вважається відстань між полицями, рівне 35-40 сантиметрам; при їх оптимальній довжині 50-60 сантиметрів.

3. При проектуванні шафи необхідно враховувати довжину одягу, яка буде в ньому зберігатися: для короткого одягу рекомендують передбачати мінімум100 см, для довгої – мінімум 160 см.

4. Ідеальною глибиною шафи-купе з поздовжніми штангами прийнято вважати 60-65 см.

5. Для зберігання нижньої білизни і аксесуарів рекомендуються висувні ящики.

6. Варто звернути увагу на такі корисні механізми, як висувні тримачі для краваток і ременів, пантографи для полегшення доступу до верхніх полиць, сітчасті ящики для взуття та інших аксесуарів.

7. Особливо важливим є вибір направляючих для ящиків. Фахівці рекомендують використовувати шарікоподшипниковиє напрямні повного висування. Ці механізми найбільш довговічні і якісні.

8. Що стосується такого важливого елемента шафи-купе, як підсвічування, то тут думка інженерів одностайно: внутрішнє освітлення – не найвдаліший варіант. В цьому випадку є ризик висвітлити тільки верхні полиці. Рішення проблеми – монтаж виносного козирка з галогеновими лампами.

Голос Сокальщини на GoogleNews