Цікаво знати

Чи візьмуться матері за розум?

Діти – найбільше багатство, це радість, надія і опора, в них – наше майбутнє. Однак не всі батьки усвідомлюють, яке велике щастя їм випало – бути батьками. Саме про виховання дітей в неблагонадійних родинах розглядали на черговій комісії з питань захисту прав дитини в Сокальській РДА, яку вела керівник апарату РДА Віра Білець. Історій було більше десяти. Розповім про ті, які найбільш зачепили за серце, адже йдеться про дітей, які страждають через те, що в їх батьків немає материнського почуття.

Ірина К. пустилась берега уже давно. В сорокалітньому віці має троє дітей – дорослу доньку, у якої своя сім’я, сина, якому тільки виповнилось вісімнадцять і наймолодшу доньку, яка проживає з мамою. Жінка веде розгульний спосіб життя, усі діти – від різних чоловіків, старші двоє виросли, тепер найважче з меншою. На сполох забили вчителі однієї з сокальських шкіл, де дівчинка навчається. Вони були присутні на засіданні комісії, охарактеризували, що дівчинка здібна, товариська у класі, однак у другому семестрі пропустила багато уроків. Бувало, її тижнями не було в школі, педагоги не знали де шукати, батьки не виходили на контакт. Згодом однокласники розповіли, що дівчинка перебуває в сокальському гуртожитку в сумнівній компанії, наступного ранку класний керівник там її знайшов і дівчинка повернулась до навчання. Неодноразово під час уроків дитина була не в школі, а в міському парку – курила, траплялись і випадки крадіжок сигарет, за це маму дівчинки працівники поліції притягнули до адміністративної відповідальності. Доки сім’я жила в Сокалі, то дівчинка ще була трохи доглянута, а за останній рік мама з дитиною змінила три місця проживання. Нині в Ірини – нова любов, майже на двадцять років молодший чоловік, раніше судимий. Донька для неї стала тягарем, та її не пильнує. Коли члени комісії виїжджали до мами і дитини, то побачили, що дівчинка не помита, не має одягу. Деколи його їй приносили однокласники. Дитина пояснила, що їй соромно ходити в брудному, поношеному одязі, тому і не відвідує занять, аби з неї не насміхались. За словами очевидців, 13-річна дівчинка навіть раз вночі йшла з села, де тепер живе з мамою і її співмешканцем, до Сокаля, бо ті її серед ночі вигнали з хати. От і нема нікому до неї діла: сестра живе з чоловіком і двома дітьми в маленькій квартирі, немає куди забрати ще й молодшу сестричку, у мами – любов, а страждає бідна дитина, бо ж коли більшість однолітків бавляться телефонами, планшетами, вона мріє про спокій у домі і неньчину любов. 

Від не достатку маминої любові у попередній історії страждає одна дитина, а у наступній сім’ї – аж шестеро. Вони живуть в одному із віддалених сіл, сім’я переїхала сюди з Радехівщини, сказали, що їй згоріла хата, почали в селі орендувати житло. За словами сільського голови, на початку їх з дітьми селяни шкодували, допомагали як могли. А згодом побачили, що мама зловживає алкоголем, усі гроші ідуть на горілку. Ще коли був вдома чоловік, то був хоч менш-більш порядок, діти були нагодовані, а тепер він в зоні АТО, а мама сама щодня випиває. Члени комісії виїжджали в цю сім’ю, в хаті був безлад, діти брудні, сільський голова там буває чи не щодня. Коли мама їде у справах в місто чи на Радехівщину, де зареєстровані діти, їх мусить доглядати сільський голова. Жінка не з’явилась на засідання комісії, хоча голова сільради навіть дав їй гроші на дорогу. Якщо вона не візьметься за розум, доведеться шестеро маленьких дітей забирати в дитячі будинки. Можливо, їй там буде краще, матимуть що з’їсти і в що одягнутись. Це питання члени комісії слухатимуть на наступному засіданні, коли з’явиться матір шістьох дітей. 

Інша жінка – тридцятирічна Галина І., мати-одиночка, виховує четверо дітей. Двоє навчаються в школі-інтернаті в сусідньому районі, одна дитина цьогоріч теж має іти в школу, мати планує віддавати її на навчання теж туди, а з жінкою проживатиме лише наймолодша трирічна дівчинка. Жінка отримує чималу матеріальну допомогу на чотирьох дітей, та ще й як мати-одиночка, але за ці гроші пиячить разом із співмешканцем. Діти в школі-інтернаті, там живуть, харчуються, а тут мати фактично живе за дитячі гроші. На засідання вона прийшла твереза, сказала, що після чергової бійки співмешканця вигнала, обіцяла пильнувати дітей. Члени комісії її попередили, що якщо ще хоч раз побачать в нетверезому стані – буде притягнена до адмінвідповідальності працівниками поліції за неналежне виховання дітей і розглядатимуть питання про позбавлення батьківських прав. Галина розкаювалась, обіцяла виправитись, а чи вийде у неї вести тверезий спосіб життя – побачимо, адже сім’я перебуватиме під пильним контролем. 

Хочеться, аби ці мами взялися за розум і пильнували дітей, щоб вони мали щасливе дитинство.

Ольга ДИЛИН.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews