Гіпсокартон складається з гіпсу, який повністю обшитий картоном та має безпечні екологічні властивості. В наш час, використання гіпсокартону у сучасному ремонті має велику популярність. Особливий попит мають стелі із гіпсокартону різноманітних варіантів.
Що стосується типу конструкцій, то стелі із гіпсокартону діляться на три категорії:
– однорівнева;
– дворівнева;
– багаторівнева.
Гіпсокартонові однорівневі стелі можуть виступати як поодинокі споруди, так і бути елементом багаторівневої конструкції. Такий тип стелі є найбільш простим, тому її монтаж може виконати навіть початковий будівельник. Поряд з цим, однорівневі стелі мають наступні переваги:
– позбавляють від небажаного шуму сусідів зверху;
– зберігається висота приміщення;
– приховуються дрібні нерівності, кабелі та елементи комунікацій.
По зрівнянню з однорівневими стелями, двох- та багаторівневі стелі виступають справжнім дизайнерським мистецтвом. Такі стелі доповнюють інтер’єр приміщення естетизмом та вишуканістю. Дво- та багаторівневі стелі мають свої переваги:
– можна змінювати геометрію кімнати та зонувати простір;
– є можливість зменшувати або розширювати приміщення;
– створюють особливий вигляд будь-якого приміщення.
Стеля із гіпсокартону. Загальні поради
Габарити первинного матеріалу для подальшої обробки є такими: ширина – 1,2 метра, товщина – від 2-х до 4-х метрів, товщина – від 0,9 до 1,5 сантиметрів. Перед використанням, зовнішню сторону гіпсокартонового листа необхідно обробити спеціальним барвником, колір якого буде вказувати на зону застосування.
Особливу увагу необхідно звертати на розміри ГКЛ. При використанні ГКЛ великої товщини, слід посилити підвісну конструкцію та використовувати надійний металевий профіль.
При встановленні підвісної стелі у приміщеннях з підвищеною вологістю, необхідно використовувати вологостійкі ГКЛ. Колір таких листів може бути сірим, голубим або зеленим. Для якісного проведення монтажу гіпсокартону на нерівну стелю, необхідно мати ряд інструментів, а саме:
– стельові підвіси;
– дюбеля, саморізи;
– металеві профілі;
– стрічка ущільнювача поліетиленова;
– акрилова грунтовка;
– шпаклівка.
Що стосується виробників гіпсокартону, то компанія Siniat вже на протязі багатьох років пропонує матеріали високої якості. Серед них, можна відзначити гіпсокартон Plato, який можна використовувати як для оздоблювальних, так і будівельних роботах.