Цікаво знати

Вирощуємо льон в палісаднику

Традиційне застосування цієї культури для слов’ян складно переоцінити. Культивування протягом століть продовжує зберігати свою актуальність в легкій промисловості. Сьогодні також говорять про цілющі і декоративні властивості льону, досить часто вирощуючи його в незначних кількостях на грядках. В даному матеріалі ви познайомитеся з особливостями посадки, догляду за цією рослиною в домашніх умовах.

Вхідні дані

Якщо не розглядати промислові версії льону посівного, то ця однорічна трава досить широко представлена ​​різними сортами і гібридами, що відрізняються між собою:

  • висотою втечі;
    розміром і кількістю суцвіть;
    відтінками квіток (як правило, синя, блакитна гамма).

З урахуванням того, що мова йде про трав’янистому рослині, його посадка здійснюється виключно посівом насіння.

Посадка

Для того, щоб купити насіння льону, досить заглянути в найближчий спеціалізований магазин або відвідати аналогову інтернет-майданчик. Це лише півсправи. Попереду чимало робіт, які увінчаються кількістю радує око цвітінням.

Посівний матеріал вносять у грунт, ледь вщухнуть серйозні зимові морози. Опускання температури на кілька градусів нижче нуля аж ніяк не впливає на насіння. Часто говорячи про невибагливості льону, садівники забувають, що родючий грунт цій рослині подобається набагато більше. Також на обраному ділянці необхідний якісний дренаж. Висів насіння здійснюють класично – просто розкидаючи насіння, що не поглиблюючи їх у землю. Періодичний полив дозволить вже через півтора-два місяці спостерігати яскраве, пишне цвітіння.

Догляд

Від садівника не потрібно надзусиль. Просто регулярно поливайте пагони, видаляйте бур’яни, трохи взрихлівая землю. Грунт не повинна пересихати. Як правило, щотижневого поливу досить. У посушливий період частоту можна збільшити вдвічі. Щодо підгодівлі все ще простіше. Навесні вноситься трохи органічних добрив, а з мінеральних досить незначної кількості коштів з вмістом калію.

Увага! При вирощуванні льону заради збору насіння, які використовуються в медичних цілях, слід контролювати визрівання утворюються насіннєвих коробочок. Це відбувається в проміжку від другої половини літа до початку осені. Ближче до піку зрілості полив слід поступово зменшувати. Насіння зберігає свої корисні властивості до п’яти років, при дотриманні умов зберігання.

Голос Сокальщини на GoogleNews