Цікаво знати

У Червонограді стартував проект «Ремінісценції UA. Історія правди»

У Червонограді стартував проект «Ремінісценції UA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Проект триватиме два місяці і має на меті побувати у різних містах та селищах Львівщини.

Стартували «Ремінісценції» у День Захисника Вітчизни, на відкриття приїхав голова Львівської ОДА Олег Синютка. За його словами проект створений у колі митців, для яких дуже важливою є доля України та її майбутнє. У своєму вітальному слові він подякував усім, хто долучився до створення «Ремінісценцій», і тим, завдяки кому його реалізація була б неможливою – українським воїнам. А також наголосив на тому, що потрібно пам’ятати кожному: “Перед нами сьогодні ще буде Розстріляне Відродження, героїчна боротьба УПА і дуже важливо кожному пам’ятати, ті уроки історії, які несуть ці події. Важливо не допустити реваншу, не дозволити проросійським силам розвернути державу в іншу сторону. Давайте переосмислимо ще раз, що сьогодні ми можемо думати по-українськи, молитися українською, вірити в свого Бога і вірити в свою державу. Дуже важливо пройти цю дорогу, адже ми йдемо своїм самостійним соборним нікому не підвласним шляхом. І додам слова з Маршу воїнів української армії: «Веде в нас бій, борців упавших слава. Для нас закон найвищий – то наказ: «Соборна Українська держава – Вільна й міцна, від Сяну по Кавказ»”.

Додамо, що мистецьку програму презентують українські музиканти Ірина Доля, Софія Федина, Назарій Савко, а також балет «Життя». Це мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України.

Мета проекту: реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо.

«Ремінісценції.UA» – це мікс жанрів: музика, хореографія, пластика, поезія, відеоінсталяції. Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій про війну, страх, репресії, смерть, але водночас про віру, життя, кохання, надію і боротьбу за Україну.

Концепція проекту: «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє».

Голос Сокальщини на GoogleNews