Під час чергової "гарячої лінії" на запитання платників податків відповідав начальник Державної податкової інспекції у Сокальському районі Андрій ТУРКОЛЯК. Зокрема, платників цікавило :
– Телефонує керівник новоствореного підприємства. Підприємство створене у липні цього року, ще не приступало до здійснення діяльності. Чи існує можливість зареєструватися платником ПДВ?
– Обов’язковій реєстрації платником ПДВ підлягає особа (крім особи, яка є платником єдиного податку), у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування податку на додану вартість).
Порядок добровільної реєстрації платником податку на додану вартість регулюється статтею 182 Податкового кодексу України. Добровільно зареєструватися платником ПДВ може особа, яка провадить оподатковувані операції, і відповідно, не досягнула обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн., у якої обсяги постачання товарів (послуг) іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.
Починаючи з 6 серпні ц. р. право на добровільну реєстрацію платником ПДВ отримали особи, незалежно від наявності здійснених ними оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів (послуг) іншим платникам податку, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) яких перевищує 300 тисяч гривень.
– Це правда, що збільшився розмір збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?
– Так, відповідно до змін, внесених Законом України від 7. 07. 2011 р. №3609VI до ст. 3 Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" з 1 серпня 2011 року ставка збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
– Які податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?
– Пунктом 11 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкових накладних платниками ПДВ продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить: понад 1 млн. грн. з 1 січня 2011 р.; понад 500 тис. грн. з 1 квітня 2011 р.; понад 100 тис. грн. з 1 липня 2011 р.; понад 10 тис. грн. з 1 січня 2012 р.
Хочу додати, що з 6 серпня цього року реєстрація податкових накладних та (або) розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки. До цієї дати такі податкові накладні підлягали внесенню до Єдиного реєстру податкових накладних протягом операційного дня, який тривав з 0 год. до 23ї години.
– Телефонує нотаріус. За якою ставкою оподатковується вартість спадщини, отриманої спадкоємцем нерезидентом від спадкодавця резидента?
– Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцемнерезидентом від спадкодавцярезидента оподатковується за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 Податкового кодексу України. Тобто, ставка податку становить 15 відсотків, якщо загальна сума отриманого платником податку у звітному податковому місяці доходів не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року та 17 відсотків з суми, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати. Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2011 року становив 941 грн. на місяць.
При цьому спадкоємці нерезиденти зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.
Нотаріус видає спадкоємцю нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.
Записала Надія МУДРАК.
Концерт группы J:Морс прошёл в Новополоцке.