Яким би не був ваш гардероб, в ньому дрібні штучки, від яких залежить і ваш образ, і здоров’я. Це колготи, гольфи, шкарпетки. Вирушаємо вибирати?
Прості, акрилові, вовняні
Дістаємо із шафи колготи. Що одягнемо? Питання особливо актуальне для тих, хто часто носить спідницю або плаття. Звичайно, тонкі колготи витончені, елегантні і жіночні, але в них неможливо, наприклад, чекати транспорт на зупинці ноги просто клякнуть. У теплих колготах теж ніщо не заважає виглядати на всі сто. Для холодної погоди можна вибрати бавовняні, вовняні, з мікрофіброю, акрилом, ангорою. Щільність їх може бути різною від 40 до 150 den і вище. А то, як колготи будуть виглядати на ваших ніжках, багато в чому залежить від змісту лайкри (її синоніми на етикетці: спандекс, еластан). Підібрати колготки ват також допоможуть спеціалісти інтернет-магазину колгот нет, які ви можете замовити он-лайн або скористатися порадою спеціаліста. Саме завдяки цьому волокну колготи красиво облягають ногу, не сповзають, що не кривляться. Тому перш за все вивчаємо на упаковці процентний вміст лайкри.
Якщо цифра 3-5%, від покупки краще відмовитися: це означає, що еластичне волокно присутній тільки в поясі, такі колготи НЕ будуть добре сидіти. Діапазон цього показника повинен бути від 12 до 30% (вище це вже лікувальні). Чим більше еластану, тим, природно, колготи будуть дорожче. Але в принципі це той самий випадок, коли заощаджувати не варто: дорогі колготи можна носити кілька сезонів поспіль лайкра протистоїть спускання петель.
Крім того, високий вміст лайкри дає масажний ефект. Ноги будуть менше втомлюватися, а ще це профілактика целюліту і можливість приховати надлишки на животі та стегнах.
Важлива деталь хороших колгот бавовняна ластка (ромб, вшитий між двох панчіх): по-перше, такі колготи набагато гігієнічніші, по-друге, знижується тиск на сечовий канал і інші органи.
І, звичайно, важливо правильно вибрати свій розмір: орієнтуйтеся не тільки на S, M, L або цифри 2, 3, 4, але і на довжину ніг і особливості статури. Наприклад, худишкам з недовгими ногами краще купити колготи на розмір менше, і навпаки: при довгих ногах або наявності проблемних зон (повні стегна або виступаючий живіт) на розмір більше.
Колготки за призначенням: які бувають і як вибрати
З брюками багато хто воліє носити не колготи, а шкарпетки чи гольфи. Для міжсезоння підходять шкарпетки та гольфи з бавовни, вовни (мериноса, ангори) з синтетичними добавками (поліамід, поліестер, спандекс). Зверніть увагу на вироби з бамбукового волокна цей матеріал володіє антибактеріальними і гіпоалергенними властивостями, а його гігроскопічність в чотири рази вище бавовни, що особливо важливо для тих, хто страждає пітливістю ніг.
За якими критеріями вибирати колготки?
Щоб не довелося часто витрачатися на покупку нових шкарпеток або гольфів, вибирайте вироби з ущільненим миском (ще краще і стопою) вони довго не нанесені.
Ще один важливий момент комфортність гумки: коли цілий робочий день вона віджимає судини на щиколотці або ікрі, хорошого мало. Тому вибирайте анатомічну резинку (про неї говорить текст на ярлику), але правильну гумку видно і на око вона широка, подвійна, спеціальної в’язки.
І останнє. Діловий стиль одягу має на увазі, що за кольором шкарпетки поєднуються з брюками або взуттям, але в будь-якому випадку вони повинні бути темного або (якщо тонкі) тілесного кольору.
В тренді
Про гольфи варто поговорити окремо. Сьогодні це дуже модний аксесуар не тільки для дівчат, а й для жінок у віці 40+. Консервативність в сторону! Сміливіше, правильні гольфи зроблять образ стильним! Надягають їх на тонкі колготи, вони добре виглядають з туфлями на широкому «шкільному» підборах, черевиками на плоскій підошві і ботильйони на шнурівці. Важливо правильно підібрати колірну гамму. Гольфи яскравого забарвлення або в смужку – прерогатива молодих. Гольфи не повинні контрастувати з взуттям за кольором і, природно, повинні поєднуватися з верхнім одягом.