Цікаво знати

Які фунгіциди можна змішувати?

Грибкові захворювання – велика проблема, що виникає при вирощуванні культурних рослин. Боротьба з ними займає одне з провідних місць як в сільському господарстві, так і просто при догляді за декоративними культурами. Фунгіцид – речовина, що впливає на різні види грибків і допомагає за короткий проміжок часу вилікувати рослину. Однак іноді одного виду хімії недостатньо. Щоб боротьба була максимально ефективною, потрібно точно розуміти, які види фунгіцидів бувають і які з них можна змішувати.

Різновиди фунгіцидів

Фунгіциди поділяють на:
• органічні – не містять сполук важких металів, підлягають природному розпаду в навколишньому середовищі;
• неорганічні – містять сполуки сірки, нікелю, ртуті та інших хімічних мікроелементів.

Органічні, безумовно, більш безпечні в застосуванні. Вони легко розчиняються у воді і можуть комбінуватися з іншими речовинами, використовуваними для обробки рослин. Єдиний мінус – їх недовговічність. Уже через кілька днів ефект проходить і проблема може залишитися невирішеною.

Перед застосуванням будь-агрохімії слід уважно вивчити інструкцію до препарату. Існує кілька груп фунгіцидів. Одні з них можна застосовувати на етапі обробки грунту, інші – для обробки зелених рослин на різних етапах розвитку, а деякі використовуються виключно для обприскування насіння. Виробники також випускають універсальні товари, які можна використовувати протягом усього періоду розвитку культури.

Особливості змішування фунгіцидів

В цілому виробники не особливо рекомендують змішувати хімічні препарати одного роду. Втім, в асортименті що випускаються коштів завжди можна знайти необхідну комбінацію сполук, яка зможе виступити як в ролі профілактичної обробки посівів, так і в якості ліків від вже розвилася хвороби. Наприклад, купити фунгіцид для пшениці на hectare.ua можна такий, який задовольнить всі вимоги фермера і зможе допомогти з грибком на всіх стадіях розвитку.

Проте при необхідності допускається з’єднувати органічні фунгіциди, а також змішувати їх з іншими речовинами (гербіцидами, інсектицидами). Важливо попередньо зробити тест на сумісність, а також використовувати виключно чисту воду температурою 23-25 ​​градусів. Кожен наступний препарат потрібно вводити окремо, ретельно розмішуючи утворилася суміш. Готовий розчин довго не зберігається, використовувати його потрібно відразу ж після розведення.

Голос Сокальщини на GoogleNews