Духовне життя

Андрій Юраш: Світла пам’ять про Анатолія Покотюка, його неповторна творчість – завжди залишаться з нами

Картину життя витинають як зі світлих, так і темних кольорів. Так творив, застосовуючи в своїх картинах як яскраву, так і пастельну палітру, й Анатолій Покотюк…

У суботу, 7 березня, в Сокалі не стало українського художника, різьбяра та громадського діяча Анатолія Покотюка.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив Андрій Юраш.

З безмежним сумом пишу – «творив», бо сьогодні перестало битися серце цього унікального художника, який запропонував світові власний, унікальний стиль різьби по дереву та складання з витинаних шматочків дерева неповторних картин.

Особливо плідним Анатолій Стратонович був у релігійній тематиці. А поза тим – заслужений діяч культури, творець оригінального музейного середовища у Сокалі, Митець, чиї твори прикрашають найповажніші приватні та громадські збірки…

До слова, жертовна мистецька праця Анатолія Покотюка супроводжувала й процес отримання Томосу: напередодні надважливих подій грудня 2018 року Його Всесвятість Патріарх Варфоломій отримав у дарунок від України унікальний образ Холмськоі Богородиці, створений Художником.

Отож, сьогодні в загальній картині світу, яка визначає й частково створює наше буття, – додалося темного кольору: Анатолій Покотюк залишив цей світ…

Але й світла пам‘ять про цю талановиту Людину, і Його неповторна творчість – завжди залишаться з нами. Допоки стоятиме цей світ – світ, який став значно кращим, бо його одухотворював і його прикрашав Анатолій Покотюк…

З творчістю Анатолія Покотюка можна ознайомитися тут.

Вікіпендія:

1985 р. з його ініціативи в Сокалі створено музей «Людина. Земля. Всесвіт». Відтоді Анатолій Покотюк — директор цієї установи, нинішньої філії Львівського музею історії релігії. На базі «Людини. Землі. Всесвіту» у 2000 р. засновано Благодійну духовно-мистецьку фундацію Анатолія Покотюка, завдання якої — ознайомлювати з досягненнями української культури та з пам’ятками нашої історичної спадщини. Наприкінці вісімдесятих — на початку дев’яностих років він разом із Василем Литвином та іншими підтримував діяльність гуманістичного об’єднання «Українська Духовна Республіка». Мету цього благородного ідеалістичного проекту, на чолі якого був Олесь Бердник, було неможливо реалізувати в Україні тих часів.

Анатолій Покотюк не раз брав участь у конференціях в Україні і за кордоном. Зокрема, у Клівленді (США) представив Львівську академію мистецтв. Його добре знають за рубежем — в Англії, США, Канаді, Австрії, Австралії, Індії, Німеччині, Франції, Італії, Польщі, Угорщині, Болгарії та інших країнах.

Голос Сокальщини на GoogleNews