Духовне життя

Галицькі десантники створили найбільший в Україні тризуб із дідухів у Львові

23 грудня у Львові десантники 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, які проходять реабілітацію після поранень, представили найбільший в Україні тризуб, виготовлений із дідухів.

Цей проєкт був реалізований у рамках програми реінтеграції військових і ветеранів «МХП Поруч». Символ української державності й різдвяних традицій розташували на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Навчила захисників мистецтву плетіння дідухів 91-річна майстриня Пелагія Живко з Львівщини.

Культура як інструмент реабілітації

дідух у вигляді Тризуба
дідух у вигляді Тризуба

Як зазначила Олена Живко, керівниця ГО «Об’єднання Добровольців» і ветеранка, цей захід має на меті не лише підтримати військових у процесі реабілітації, але й підкреслити важливість культури у боротьбі за ідентичність. «Культура є ключовим елементом, адже саме через неї ми передаємо й поширюємо важливі цінності. Пелагія Живко, яка пережила п’ять воєн, гоніння радянської влади й депортацію, щороку плела дідухи, зберігаючи традиції. Тепер вона передає свої знання військовим, надихаючи нові покоління», — поділилася Живко.

Матеріали для тризуба: пшениця і жито

дідух у вигляді Тризуба
дідух у вигляді Тризуба

Для створення тризуба використали 30 снопів пшениці, зібраної на полях «Захід-Агро МХП» на Львівщині, та 7 снопів жита з Волині, наданих підприємством «МХП-Баффало».

Директор Західного Хабу МХП Віктор Корягін наголосив на важливості арттерапії для реабілітації військових: «Плетіння дідухів — це не лише терапевтичний процес, який знімає стрес і відновлює ментальний стан, але й спосіб зберігати українські традиції. Запрошую всіх українців відвідати цей унікальний тризуб, створений руками наших Захисників».

Підтримка партнерів і символ незламності

Проєкт, ініційований ГО «Об’єднання Добровольців», отримав підтримку Благодійного фонду «МХП-Громаді» та Львівської ОДА. За словами директора фонду Олександра Пахолюка, цей тризуб — це не лише мистецький витвір, але й потужний символ нашої незламності. «Ця ініціатива допомагає воїнам пройти шлях ментального відновлення і долучитися до боротьби за нове життя через творчість», — зазначив він.

Різдвяні традиції у Львові

На Різдво й Новий рік Львів пропонує чимало культурних заходів для жителів і туристів. Вони створюють можливість пізнати автентичні традиції, заглибитися у власну історію та відчути спільну єдність українців.

Голос Сокальщини на GoogleNews