Фестивалі та концерти

Багата наша земля талантами

В Острівському народному домі відбувся творчий звіт під назвою «Земля – твій дім, і ти – господар в нім» працівників культури місцевої сільської ради. Аматори художньої самодіяльності трьох сіл готувалися до нього завчасу: змістовно підібрали репертуар, зуміли вдало поєднати музичні номери та поетичні рядки. У залі були люди різних поколінь.

Творчий звіт вели бібліотекарі Народних домів сіл Добрячина, Борятина, Острова – Катерина Урбан, Оксана Курило, Світлана Щурко. Свято розпочалося багатоголосим «Чом, чом, чом, земле моя», яку виконав хоровий колектив під керівництвом завідувача Народного дому Наталії Нагірної. А далі читали вірші, співали всі – від малого до великого – внуки, діти, батьки, бабусі й дідусі. Чоловіче тріо з Добрячина виконало пісню «Журба», яка припала всім до вподоби. Захопив усіх і мелодійний спів жіночого колективу, який майстерно виконав пісні «Земленько моя», «Ой, чуєш ти, сину». Глядачі довго не відпускали виконавців зі сцени.

У залі панувала особлива аура, присутні відчували себе єдиною родиною, бо звучали вірші та пісні про Україну, село, рідний край, дорогу серцю землю батьків і прадідів; оспівані в народних піснях безмежні степи, зелені ліси й долини, високі блакитні небеса.

Хвилини радості і заряд бадьорості принесли глядачам виступи хорового колективу разом з солістами: Неонілою Хомин, Марією Турчин, Вірою Цісар, Ольгою Лех, Ольгою Тишак, Галиною Живко, Ганною Яроцькою, які підготували вервечку дещо призабутих українських пісень: «Рідне село», «Лелеки», «Край, де я родилась і живу», «Село моє», «Черемош», «Про Україну», «Мій рідний край». Односельці «скупали» їх у теплих оваціях…

Багата наша земля талантами. Є вони і в селах, які належать до Острівської сільської ради. Це Ганна Кузьмак, Тарас Лехман, Олександра Гумен, солістка Львівського оперного театру Марія Мащак, завідувач відділу культури м. Рівне Оксана Сташкевич. Власну поезію прочитала Ганна Кузьмак.

Підростає й молоде покоління, закохане в пісню. Гордиться село Лілією Мельник – дипломантом фестивалю «Мамині зіроньки-2013», яка подарувала пісні «Мій рідний край», «Моя Україна».

Вартими уваги були й виступи юнаків та дівчат. Інсценізація дитячого драматичного колективу с. Добрячин стала родзинкою концерту. Вони акцентували на екології, розповіли, як треба берегти природу та річки. Актуальну тему підняли й у іншій гумористично-сатиричній сценці «Не даймо знищити природу» старші учасники драматичного гуртка, де показали, яким неправильним може бути ставлення до природи. Автором цих інсценівок була місцева поетеса Ганна Кузьмак.

Розповіді про села Борятин, Острів, Добрячин перепліталися з піснями. Звучали до болю знайомі «Чорнобривці», «Понад лугом, понад ставом», «Одна калина», «Ой, чуєш, сину мій», «Земленько моя». Їх виконували змішаний вокальний ансамбль та глядачі. У багатьох з присутніх на очі набігли сльози. Для них це була задушевна зустріч.

Наприкінці ведучі підкреслили, що людина – це частинка природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю. Та, на жаль, не завжди шануємо чарівну вроду природи. Вони закликали присутніх бути розумними господарями на землі, у своїй країні, дбати про землю-годувальницю. Адже тут наше коріння і доля, наша душа і материнська пісня, тут наше дитинство, тут частинка нашого серця. Опісля працівники культури привітали місцевих господарів та фермерів, які дбайливо ставляться до землі, допомагають селу та підтримують соціальну сферу. Адже недарма кажуть: є хліб, буде й пісня. І в залі линули пісні: «Батько лан засівав», «Ой, чиє ж то полечко», «Вишневий цвіт», які аматори художньої самодіяльності села Острів подарували хліборобам. А чоловіче тріо з Добрячина заспівало їм старовину пісню «Козацьку», щоб пам’ятали, що вони козацького роду, щоб мали добре міцне здоров’я, щоб щедро родила нива й завжди був хліб на столі.

Концерт закінчився багатоголосим «Многая літа».

Творчий звіт працівників культури Острівської сільської ради, на мою думку, відбувся на високому рівні. Було чисте, гармонійне звучання пісень і відтворення тематики. Хотілося б, щоб жителі сіл і надалі так активно займалися у гуртках художньої самодіяльності та розвивали свої таланти. Саме це я й зазначила у своєму виступі після закінчення дійства.

Наостанок Острівський сільський голова Іван Дидак подякував працівникам культури Борятина, Добрячина, Острова за жертовну працю та побажав творчих здобутків і наснаги в роботі.

Ольга ШЕВЧУК,
провідний методист Сокальського районного Народного дому.

Голос Сокальщини на GoogleNews