З життя господарника

Була фальсифікація протоколу, чи ні….

Уже декілька років намагаються з’ясувати пайовики ТзОВ “Стенятинське”.

Ми, пайовики об"єднання ЦМК ТзОВ "Стенятинське", яке знаходиться за адресою: село Стенятин, Сокальського району, вкрай обурені ситуацією, що нині склалася в сфері майнових відносин. 9 серпня 2009 року відбулися загальні збори об"єднання співвласників пайовиків колишнього КСП "Стенятинське", де розглянули питання майна, яке тепер належить правонаступникам  ТзОВ "ТерраВіта" (керівник З. В. Ленько) та ТзОВ "Стенятинське" (Б. С. Ратинчук). Ми вважаємо, що на зборах порушили принцип розпаювання і чинне законодавство України. Зокрема, про час і місце проведення зборів ніхто не повідомив у ЗМІ, хоча на порядку денному стояло дуже важливе питання  поділ майна КСП. А оголошення з"явилося біля сільської ради лише у переддень зібрання. До того ж збори відбулися в старій конторі господарства, що практично є житловим приватним будинком, де вміщається лише 3040 осіб. Було й інше порушення  не створили лічильну комісію, яка б вела облік присутніх на зборах пайовиків і порахувала чи є кворум. Крім того, голова зборів та секретар, а також Богдан Ратинчук та Зіновій Ленько стверджували, що мають доручення від окремих односельців. І оголосили, що кворум є. Проте згодом з"ясувалося, що у них не було необхідної кількості доручень, а вони просто скористалися довірою присутніх. Тобто, пайовики, а потім і суди першої інстанції були введені в оману, оскільки протокол зборів від 9.08. 2009 року сфальсифікували у власних інтересах. Під час свого виступу Зеновій Ленько наголошував на тому, що він є власником 95 майнових сертифікатів і має на них доручення з правом голосування. Тоді Богдан Ратинчук заявив, що має 177 доручень на голосування. Проте ніхто цього не засвідчив, бо не було лічильної комісії. І присутнім  23 пайовикам, які все ж таки прийшли на збори, це підтвердили голова і секретар зібрання. Проте згодом з"ясувалося, як констатувала жителька села, секретар ради об"єднання ЦМК ТзОВ "Стенятинське" М. М. Піньковська  доручень на голосування не мав ні З. Ленько, ні Б. Ратинчук. Тобто, на зборах фактично були присутні 28 чоловік, а це лише 5 відсотків від загальної кількості співвласників майнових паїв. Отже, кворуму як такого на зборах не було, а відтак протокол є недійсним, а всі прийняті рішення неправомірні. Є й багато інших неточностей. Наприклад, згідно з протоколом зборів №1 від 9.08. 2009 року головою ЦМК пайовики обрали М. М. Піньковську. Проте чомусь в акті прийому і передачі майна від 17.11.2009 року З. В. Ленько стоїть підпис •В. І. Коцюба, який на зборах 9.08.2009 р. був звільнений від обов"язків голови ЦМК. Отже, акт прийому і передачі майна З. Ленько від 17.11. 2009 року також не мав би мати юридичної сили. До того ж пан Коцюба дав письмове підтвердження, що акта прийомупередачі майна КСП він не підписував. Це нотаріально засвідчено у Стенятинській сільській раді.

– Крім того, грубо порушили принцип розпаювання по структурі фонду: сторони вирішили взяти собі тільки будівлі і частину техніки, що є в наявності, а пайовикам, які не визначилися, а таких 230 чоловік, не залишили нічого. За цей час майно селянської спілки знищили і розкрали. Нині майном пайовиків, що залишилося, не має права розпоряджатися ні ТзОВ "Стенятинське", ні "ТерраВіта". Однак, у 2011 році без згоди пайовиків реалізовувалося майно господарства, зокрема техніка, металобрухт, худоба, свині, які перебували в оренді ТзОВ "Стенятинське". За цей час частина майна безповоротно знищена, зруйновані літні табори, хімсклад, розкомплектована техніка. Розібрали незавершене будівництво в с. Роятин  114000 грн. Тваринницька ферма, без згоди на те пайовиків, переобладнана під зерносклад, екскаватор  під трактор. Вкрадено дизельгенератор, що знаходився в сільському млині, розкомплектовані п"ять комбайнів "Нива". Списали значну кількість старої техніки, яку ніхто насправді не отримував. Просимо ретельно перевірити вищенаведені факти і скерувати в правоохоронні органи наше звернення щодо підробки документів, яка радикально вплинула на рішення загальних зборів пайовиків від 9.08.2009 р., а також по факту знищення і розкрадання пайового фонду.

Ми уже неодноразово з цією справою зверталися в правоохоронні органи, а за листом народного депутата України Степана Курпіля було подання в генеральну прокуратуру. Та віз, як кажуть, і досі там. Ніхто не вживає ніяких заходів. Колишній керівник Богдан Ратинчук, відчуваючи свою безкарність, продовжує різати обладнання, устаткування, техніку і розбирати будівлі та продавати на брухт. Про що пайовики неодноразово повідомляли в правоохоронні органи.

– Скажіть, скільки ще триватиме таке свавілля? Невже решті пайовиків має залишитись лише дірка від бублика.

 За дорученням пайовиків ТзОВ "Стенятинське", Володимир МАКАРА.

***

Прокоментувати цього листа ми попросили Стенятинського сільського голову Григорія СТУДІНСЬКОГО:

– Нині ця справа на розгляді у судах. До того ж Сокальський суд від 3.05.2012 року зобов"язав Стенятинську сільську раду дати порядкові номери на будівлі, які суд від 8 червня 2011 року визнав за фізичними особами  Ігорем Ратинчуком та Богданом Ратинчуком. Сільська рада не погоджується з рішенням Сокальського суду і звернулася в Львівський апеляційний адміністративний суд, аби восторжествувала правда і селяни, які все життя відпрацювали у селі, віддали своє здоров"я, працюючи у колгоспі, могли отримати те, що їм належиться згідно з розпаюванням. Крім того, готується касаційна скарга у Верховний суд України за позовом майнових пайовиків об"єднання ЦМК ТзОВ "Стенятинське" на рішення загальних зборів від 9.08.2009 року. Відбудуться й загальні збори власників майнових паїв, де їх буде поінформовано про ситуацію, що склалася навколо цього наболілого питання. Прикро те, що під час розпаювання відчувають себе обділеними пенсіонери. Адже це ті люди, які працювали у колгоспі, створювали майновий комплекс господарства упродовж багатьох років своєю важкою повсякденною працею. Вважаю, що нині вони мають отримати матеріальну компенсацію за це.

Свою думку з приводу листа односельців висловив директор ТзОВ "Стенятинське" Богдан РАТИНЧУК:

– В першу чергу, хочу довести до Вашого відома, що у списках пайовиків, такий як В. В. Макара відсутній і жодного дня він не працював, а "писаків" є дуже багато.

Далі хотів би казати наступне: я став директором ТзОВ "Стенятинське" у 2003 році, а весь пакет розпаювання господарства був проведений у 2000ому. З початку розпаювання було зроблено багато помилок, зокрема, в розпаювання внесли об"єкти інфраструктури  житловий будинок, табір "Горизонт", внесені у список приміщення телятника, яких насправді не існувало. Сума цих приміщень назагал склала 230 тисяч гривень. А у 2002 році завалилося одне з приміщень телятника, вартість якого 52 тисячі гривень, проте воно також включене у список об"єктів, які підлягали розпаюванню. Господарство виплачує дивіденди власникам майнових паїв, хоч у господарствах цього не роблять.

Та повернемось до вищенаведеного листа. Хочу зазначити, що ініціатором проведення зборів пайовиків від 9.08. 2009 р. ТзОВ "Стенятинське" було ЦМК, а не наше агропідприємство. ТзОВ, як таке, участі у зборах не приймало, що вказано у протоколі, про кількість присутніх фізичних осіб і за дорученням. Ні Ігор Ратинчук, ні Богдан Ратинчук у лічильній комісії не були та протоколу зборів не підписували. Його підписала новообраний голова Марія Піньковська, яка й завірила його нотаріально. Протокол зборів визнаний дійсним судовими рішеннями. Якщо ж апеляційний суд визнає протилежне, тоді нехай це буде так для всіх сторін. А то виходить, що для одних воно дійсне, а для інших  ні. Бо чомусь сільський голова Григорій Студінський видав інвентарні номери будівель для ТзОВ "ТерраВітаплюс" (згідно з протоколом), а для Богдана Ратинчука  ні.

– Якщо В. В. Макара звинувачує когось у підробці документів, мабуть, тоді до відповідальності треба притягнути голову і секретаря ЦМК ТзОВ "Стенятинське" Василя Коцюбу та Марію Піньковську. Проте була перевірка правоохоронних органів та працівників прокуратури, які підтвердили, що не було жодних фальсифікацій. Отже, протокол є чинним.

 В листі пан Макара стверджує, що збори є недійсними, а в іншому  що, згідно з протоколом, Марія Піньковська обрана головою, і мала б підписувати акт прийомупередачі ТзОВ "ТерраВіта", а не ексголова Василь Коцюба. На що він уже не мав повноважень. Майно ЦМК "Стенятинське" перебуває в оренді агроформування згідно з договором оренди, який діє до березня 2013 року. Все майно охороняється, ремонтується, і перебуває  у належному стані. Окрема техніка є частково розкомплектованою, але вона була в такому ж стані і в 2003 році. Коли у січні я прийшов на роботу, то у господарстві працював лише один трактор, решта була купа металобрухту. До того ж, не було жодних актів прийому та передачі техніки та обладнання від інженернотехнічної служби господарства. Головний інженер Олег Бульбак, завмайстернею Ігор Гарасимчук, бригадир тракторної бригади Михайло Черній самовільно покинули робочі місця і виїхали в Росію на роботу. Лише згодом їхні близькі та родичі принесли заяви на їхній розрахунок. Ніякої техніки товариство з обмеженою відповідальностю за цей час не продавало.

Згідно з судовими рішеннями деякі пайовики отримали техніку чи обладнання. Це документально підтверджено заявами та накладними, які зберігаються в бухгалтерії господарства. Досі ніхто зі скаргами не звертався. Нехай Василь Макара вкаже, яке саме устаткування, техніка, обладнання порізані чи знищені, які підлягають розпаюванню. Зараз ТзОВ "Стенятинське" виплатило пайовикам готівкою, послугами чи товарами 600 тисяч гривень і продовжує це робити, оскільки не всім потрібна техніка чи будівля. Літній табір та огорожа ферми, розташовані віддалено від центральної садиби, почали масово розкрадати. І для того, щоб зберегти матеріали, я видав наказ на демонтаж дерев"яних та металевих конструкцій, які здали в склад на збереження. Частина будівельних матеріалів видана пайовикам, згідно з поданими заявами.

Хімсклад і незавершене будівництво у селі Роятин в пайовий фонд не входять, а числяться під борговими зобов"язаннями. У зв"язку з тим, що поголів"я ВРХ хворіло, його довелося здати на м"ясопереробне підприємство. Велике приміщення пустувало. Враховуючи виробничу необхідність, здійснили його реконструкцію під зерносклад. На жаль, на попередні збори пайовиків 2000-2003 років приходило 10-15 осіб, тож не було кворуму, а відтак і можливості розглянути та обговорити це питання. Однак приміщення збережене і є у задовільному стані. Мені дивно інше, чому мої односельці не порушують питання, куди поділася огорожа біля пам"ятника загиблим воїнам та односельцям у Великій вітчизняній війні? Чи біля школи, Народного дому? Нікого не хвилює, де молоді збиратися і проводити культурнопросвітницькі заходи. А шукають прогріхів у діяльності інших. Але я не руйную історичні пам"ятки, а відновлюю. І всім відомо, що Товариство з обмеженою відповідальністю частково профінансувало ремонт місцевого храму.

Думаю, що найкраще, щоб розставити всі крапки над "і",  провести збори пайовиків, на які запросити правоохоронні органи та представників часопису "Голос з-над Бугу", щоб потім висвітлити реальну картину.

Записала Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews