Для ОТГ та аграріїв Червоноградського району провели семінар – тренінг щодо економічного зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу.
У межах зустрічі заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко звернула увагу на необхідності співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах .
Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко ознайомила учасників семінару з станом розвитку агропромислового сектору економіки Львівщини та проінформувала про обсяги і механізми підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році.
«В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників. Для широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» http://hromady.loda.gov.ua, на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв», – додала Людмила Гончаренко.
Заступник директора – начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про особливості створення та діяльності сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, а також можливість їх участі в програмах підтримки.
«Нагадую, що сімейні фермерські господарства (без статусу юридичної особи) та сільськогосподарські кооперативи мають змогу скористатися Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Так, до прикладу, сільськогосподарські кооперативи можуть відшкодувати до 70% вартості придбаних основних засобів, але не більше, ніж 200 тис грн для одного сільськогосподарського кооперативу. В обласному бюджеті на це напрям передбачено 1,2 млн грн», – наголосила заступник директора департаменту Анна Кущак.
З переліком документів, які подаються до Департаменту для участі у програмі можна ознайомитися за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy
В ході семінару заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок наголосила на важливості проведення громадами аудиту наявності та безпосередньо використання земель.
«З передачею сільськогосподарських земель до відання громад розширюються можливості приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях. Голови громад мають зробити насамперед такі кроки:
1. Провести інвентаризацію земель громади.
2. Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади.
3. Провести зустрічі з потенційними інвесторами.
4. Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади.
5. Опублікувати містобудівну та землевпорядну документацію громади в інтернеті.
6. Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету.
7. Знайти професійних землевпорядників», – зазначила Тетяна Борушок.